Nowy hotel 5-gwiazdkowy w Zakopanem – Nosalowy Park Hotel & Spa

1 lipca otwarty został w Zakopanem 5-gwiazdkowy Nosalowy Park Hotel & Spa w rozbudowywanej Villi Marilor z początku XX wieku. W hotelu znajduje się 139 pokoi, dwie restauracje, w tym autorska Modesta Amaro, NABE SPA z ośmioma gabinetami, strefa wellness z basenem oraz przestrzeń konferencyjna o powierzchni 100 m kw. Hotel, który sprzedawany był w systemie condo, należy do Grupy Nosalowy z Nosalowym Dworem Resort.



O twarcie Nosalowego Parku zaplanowane było na 9 kwietnia, ale zostało przełożone z powodu pandemii. Hotel położony jest między dworcem kolejowym a Krupówkami w otoczeniu bukowego parku. Zabytkowy pałac, który stanowi część hotelu – Villa Marilor, powstał w 1905 r. W okresie międzywojennym miejsce to było jednym z najważniejszych salonów towarzyskich Zakopanego, który gościł m.in. Wojciecha Kossaka, Stanisława Ignacego Witkiewicza czy Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Dlatego nowy hotel chce ożywić zakopiańską tradycję i przywołać klimat dwudziestolecia międzywojennego. Obiekt czerpie z wzorców zakopiańskiej architektury mieszczańskiej, łącząc styl secesyjny i art déco. Zaprojektowany został przez biuro architektoniczne Kahl-Gaczorek Architekci. Wnętrza, autorstwa trójmiejskiej pracowni Ideograf, również inspirowane są secesją z art déco, a ich kolorystyka utrzymana jest w odcieniach szarości, beżu, bieli, złota, przełamana głęboką czerwienią. Apartamenty na najwyższym piętrze mają dostęp do prywatnych, zielonych tarasów. W zabytkowej części hotelu mieści się autorska restauracja Wojciecha Modesta Amaro – Heart by Amaro. Jego atelier Amaro w Warszawie w 2013 r. odznaczone zostało jako pierwsza restauracja w Polsce gwiazdką Michelin. Dla gości dostępna też będzie restauracja Eleonora i lobby bar. Ważne miejsce w hotelu zajmuje designerska strefa wellness & SPA ulokowana również w Villi Marilor, z autorskim NABE SPA, ośmioma gabinetami, basenem, saunami, tężnią solankową i centrum fitness ze sprzętem firmy Technogym. Nosalowy Park dysponuje strefą konferencyjno-bankietową, składającą się z sali o powierzchni ponad 100 m kw. i boardroomu dla ośmiu osób. Przygotowano też alternatywny przewodnik po Zakopanem napisany specjalnie dla Nosalowego Parku przez Beatę Sabałę-Zielińską. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *