Ruszył Mercure w Ursusie   OTWARCIA

Z początkiem sierpnia ruszył Mercure Warszawa Ursus Station z 214 pokojami. Umowa na uruchomienie hotelu podpisana została w 2016 r., ale pierwotnie miał on działać pod marką ibis Styles Włochy. W inwestycję zaangażowane są firmy, które uruchomiły wcześniej hotel Indigo Kraków sieci IHG. Hotelem w Ursusie zarządzać będzie Accor. To 22 obiekt pod marką Mercure w Polsce.

Hotel otwarty miał być już w kwietniu, ale otwarcie zostało przesunięty na sierpień. Cena na połowę sierpnia w dzień powszedni wynosi ok. 340 zł, a w kolejnych ok 270 zł. Wnętrza nawiązują do pierwszej w Polsce elektrycznej kolei dojazdowej (EKD), gdyż w okolicach dzisiejszego Mercure Ursus ponad 90 lat temu uruchomiona została pierwsza trasa pociągu elektrycznego. Hotel oferuje m.in. 80 pokoi z aneksem kuchennym, przeznaczonych na dłuższe pobyty, 15 apartamentów, salę konferencyjną o powierzchni ponad 300 m kw., kameralny boardroom, restaurację Winestone, strefę fitness, saunę, a także parking.

– Mercure Warszawa Ursus Station przedstawi atrakcyjną ofertę konferencyjną i gastronomiczną. Ponadto pokoje są przestronne, a jakość wnętrz i dobór materiałów wykończeniowych z pewnością spełnią oczekiwania gości szukających standardu hotelu 4-gwiazdkowego. Są to istotne elementy dla osób podróżujących w celach biznesowych, stąd wspólna decyzja o zmianie marki – mówił Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju Accor na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Hotel zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolei podmiejskiej Ursus Północ oraz głównych arterii komunikacyjnych. – Sytuacja rynkowa, profil okolicy i rozwój tej części Warszawy od czasu podpisania umowy o zarządzanie na hotel pod marką ibis Styles uległy zmianie, dlatego wspólnie z grupą Orbis i Accor podjęliśmy decyzję o zmianie marki hotelu – tłumaczył Wojciech Żukiewicz, prezes spółki Hotel Style, która jest inwestorem hotelu.

Spółka Hotel Style z Krakowa należy do czeskiej grupy kapitałowej WB Finance.  Autorem projektu budynku jest pracownia SAO Investments. Obydwie firmy zaangażowane były m.in. w otwarcie hotelu Indigo Kraków. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia db GROUP, która równocześnie prowadziła nadzór nad realizacją hotelu w imieniu inwestora.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *