Nieoficjalnie: Hotele najbardziej dotknięte spadkiem przychodów ze zwolnieniem z ZUS   KORONAWIRUS

Pod koniec lipca pisaliśmy, że ministerstwo rozwoju pracuje nad "punktową minitarczą", mającą stanowić kolejny instrument wsparcia dla przedsiębiorców z branży turystycznej najbardziej dotkniętych gospodarczymi skutkami COVID-19. I choć początkowo wśród PKD uprawnionych do zwolnień z ZUS na trzy miesiące zabrakło 55.10 odpowiadającego za hotele i podobne obiekty zakwaterowania, to jak ustalił „Hotelarz” w ostatecznym projekcie ustawy który ukazać ma się jeszcze w tym tygodniu ten numer PKD został jednak uwzględniony.

Pierwotnie ministerstwo rozwoju planowało, że zwolnione z ZUS w okresie czerwiec-wrzesień 2020 roku zostaną przedsiębiorstwa notujące co najmniej 80% spadek obrotów z klasyfikacją PKD - 90.01z; 90.02z; 53.30z; 93.29z; 49.39z; 79.11a; 79.90a; 82.30z; 93.19z, jednak bez 55.10 odpowiadającego za hotele i podobne obiekty zakwaterowania. Jak pisaliśmy wcześniej podczas spotkań roboczych ministerstwa z branżą wielokrotnie podnoszony był argument, iż branża hotelarska należy do najbardziej dotkniętych gospodarczymi skutkami pandemii i również powinna zostać objęta wsparciem.  O wsparcie takie w rozmowach z ministerstwem apelował wieloktrotnie prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu.

Jak ustalił „Hotelarz” zabiegi te odniosły skutek, ponieważ hotelarstwo ma zostać ostatecznie ujęte wśród branż zwolnionych z ZUS na powyższych warunkach. Projekt ustawy ma zostać podany do publicznej wiadomości jeszcze w tym tygodniu, głosowany zaś będzie w Sejmie podczas posiedzenia planowanego na 14 sierpnia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *