Zalewski w Mrzeżynie – od twórcy kompleksów Sandra SPA   OTWARCIA

1 sierpnia w Mrzeżynie między Kołobrzegiem a Świnoujściem ruszył 4-gwiazdkowy hotel Zalewski z 250 pokojami. To jeden z największych hoteli otwieranych w tym roku w Polsce. Pod koniec czerwca otwarty został już aquapark m.in. z sześcioma basenami. Inwestorem jest Janusz Zalewski, właściciel kompleksów wypoczynkowych Sandra SPA w Pogorzelicy i Karpaczu.Hotel powstał 150 m od plaży na 1,4-hektarowej działce kupionej od gminy Trzebiatów za 4 mln zł na początku 2017 r. Koszty całej inwestycji szacowane wtedy były na 70 mln zł. Hotel ma powierzchnię blisko 12 tys. m kw., a standardowy pokój 21 m kw. Wszystkie pokoje posiadają przeszklone balkony. Cena w sierpniu wynosi 630 zł. Aquapark Zalewski o powierzchni 1,2 tys. m kw. oferuje m.in. baseny wewnętrzne (sportowy – 25 m i rekreacyjny – 30 m) i zewnętrzny (100 m kw.), wodny plac zabaw, basen z torem przeszkód oraz trzy zjeżdżalnie z najdłuższą 140-metrową. Na ostatnim, piątym piętrze znajduje się strefa SPA & wellness z gabinetami zabiegowymi, jacuzzi, wannami tematycznymi oraz saunami i łaźniami, m.in. z łaźnią hammam oraz z sauną himalajską (odmiana sauny suchej, która jest zbudowana po części z cegieł solnych). Hotel będzie też świadczył zabiegi rehabilitacyjne.

W kompleksie znajduje się pięć lokali gastronomicznych: restauracja o powierzchni 400 m kw., lobby bar, dwupoziomowa kawiarnia z tarasem na ostatnich piętrach, pub w stylu kubańskim z czterema torami do kręgli oraz fast food. Dla klientów konferencyjnych przygotowano trzy sale o powierzchni 190, 180 i 130 m kw. Kompleks zaprojektowany został przez szczecińską pracownię TUES.

Do Janusza Zalewskiego należą też kompleksy wczasowe: Sandra SPA w pobliskiej Pogorzelicy, który na początku lat 90. wydzierżawił od Zakładów Pończoszniczych Sandra w Aleksandrowie Łódzkim, a następnie wykupił i rozbudował z 76 do 450 pokoi, oraz Sandra SPA w Karpaczu z 260 pokojami, wybudowany w 2009 r. Do Grupy Kapitałowej Sandra SPA należą też Apartamenty Sandra Resort SPA Pogorzelica ze 150 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *