Potężne zwolnienia w Booking.com   KORONAWIRUS

Booking Holdings, największy internetowy pośrednik turystyczny, zamierza zwolnić 25% pracowników Booking.com, największej marki w swoim portflio. To około 4000 osób. Redukcje zostaną wprowadzone na całym świecie w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Dyrektor generalny Glenn Fogel omówił to podczas rozmowy wideo z pracownikami, mówiąc, że ostatnie pięć miesięcy stanowiło „największy kryzys społeczno-gospodarczy naszego życia”.

Pandemia mocno uderzyła w biznes Booking, a szeroko pojęta branża turystyczna pozostaje pod „znaczną presją” - dodał prezes. „W głębi duszy miałem nadzieję, że tak się nie stanie. Jednak nic nie jest w stanie złagodzić wpływu, jaki ten kryzys miał i będzie miał zarówno na branżę turystyczną, jak i na naszą działalność ”.

Wcześniej podobne ruchy wykonały Airbnb Inc. i TripAdvisor Inc., zwalniając jedną czwartą swoich pracowników na początku tego roku, a w zeszłym tygodniu Expedia Group Inc. poinformowała o 82% spadku przychodów w drugim kwartale, co dyrektor generalny Peter Kern skomentował jako „prawdopodobnie najgorszy kwartał podróży, jaki wydarzył się we współczesnej historii ”.

„Chociaż ciężko pracowaliśmy, aby uratować jak najwięcej miejsc pracy, uważamy, że musimy zrestrukturyzować naszą organizację, aby sprostać naszym oczekiwaniom dotyczącym przyszłości podróży” - powiedziała agencji Reuters rzecznika prasowa firmy.

Booking Holding działa w ponad 65 krajach, ma pięć głównych marek (Booking, Agoda, Kayak, Priceline i Cheapflights) i zatrudnia około 26 000 pracowników. Marka Booking.com jest największa, zatrudnia około 17 500 osób. Ze względu na różne zasady regulujące redukcję zatrudnienia na całym świecie, Booking powiedział, że będzie współpracować z organizacjami pracowniczymi i innymi grupami, aby sfinalizować swój plan w nadchodzących tygodniach i miesiącach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *