Borowiecki z Łodzi kolejną ofiarą koronawirusa?   INWESTYCJE

W poważnych tarapatach finansowych znalazł się 3-gwiazdkowy hotel Borowiecki w Łodzi. Wiele wskazuje na to, że już się nie otworzy– informuje „Dziennik Łódzki”. O skali problemu świadczy duża kartka na drzwiach wejściowych: „Oddaj pieniądze swoim pracownikom! Masz czas do połowy sierpnia. Prawnicy już zajmują się tą sprawą. Spodziewaj się wezwań do sądu. Oszukani pracownicy”.

Właścicielem obiektu jest firma Art Dom, która posiadała w sąsiedztwie salony ze sprzętem gospodarstwa domowego i RTV (potem hotel wydzierżawiony został powiązanej z nią firmie JMM FOODS). Jednak Art Dom znalazł się w upadłości, a hotel Borowiecki był elementem jej majątku. Jak ustali „DŁ” postępowania upadłościowe prowadzą dwaj różni syndycy i „sprawa jest bardzo skomplikowana”.

56-pokojowy hotel przy ul. Kasprzaka ruszył w 2010 r., a w jego otwarciu brał udział Daniel Olbrychski, odtwórca roli Karola Borowieckiego w filmie „Ziemia obiecana”. Art Dom postanowił przerobić na obiekt noclegowy dwa trzypiętrowe budynki biurowe z dobudowanym przeszklonym łącznikiem, w którym znajdują się dwa apartamenty


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *