GUS: tak wyglądał ruch turystyczny w czerwcu   WYNIKI RYNKOWE

W czerwcu liczba wszystkich turystów w Polsce spadła o 62,8 proc. rok do roku, a zagranicznych o 85,9 proc. - podał w komunikacie Główny Urząd Statystyczny.

Według wstępnych danych w czerwcu 2020 r. spadek liczby turystów w obiektach noclegowych w porównaniu z analogicznym okresem ub. r. odnotowano we wszystkich województwach, w tym największy w mazowieckim (o 76%). Najmniejszy spadek zaobserwowano w zachodniopomorskim (o 46%).

GUS szacuje, że w czerwcu turystom udzielono łącznie 3,5 mln noclegów, tj. o 62,8 proc. mniej niż przed rokiem. Turyści krajowi skorzystali z 3,2 mln noclegów, natomiast turyści zagraniczni z 0,3 mln i było to odpowiednio o 58,2 proc. i o 82,6 proc. mniej niż w czerwcu 2019 r.

Wśród zagranicznych gości w czerwcu najliczniejsi byli turyści z Niemiec, którzy stanowili ok. 16 proc. ogółu turystów z zagranicy.
Wyniki te są lepsze niż w maju, kiedy to w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się 387,2 tys. turystów i było to o prawie 2,9 mln osób mniej niż w maju 2019 r. Turyści krajowi (367,2 tys.) stanowili 94,8% i w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku było ich mniej o 85,9%; liczba turystów zagranicznych (19,9 tys.) zmniejszyła się o 97,1%. Najliczniejszą grupę turystów zagranicznych stanowili goście z Korei Południowej oraz Ukrainy (po 5,5 tys osób).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *