Platan Hotels wydzierżawił hotel Europa w Lublinie   INWESTYCJE

Spółka Platan Hotels&Resorts wydzierżawiła od PTTK w Sanoku zabytkowy, 73-pokojowy hotel Europa w Lublinie. W obiekcie zamkniętym ostatnio z powodu pandemii trwa obecnie remont po którym powrócić ma na rynek w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

O tym, że obecny właściciel hotelu, Bieszczadzkie Schroniska i Hotele PTTK w Sanoku, usiłował sprzedać hotel położony przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie, pisaliśmy już wielokrotnie. Przeszkodą była umowa dzierżawy zawarta z poprzednim najemcą, firmą Europa SA, która właśnie wygasła.

Platan Hotels & Resorts jest właścicielem i operatorem hoteli Aries w Zakopanem i Wiśle, a także ośrodków żeglarskich Mila w Kamieniu i Zegrzynku, oraz restauracji w Żelazowej Woli. Buduje także hotel w Szczyrku.

Uruchomiony w 1877 roku hotel Europa był wzorowany architektonicznie na warszawskim hotelu Europejskim. W 1991 roku wojewoda przekazał go na własność PTTK.      


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *