Sieć hosteli a&o powołuje „specjalistów ds. dystansu społecznego”   KORONAWIRUS

a&o, największa w Europie sieć hosteli, wdrożyła nową inicjatywę  w każdym ze swoich 23 hosteli w Europie, w tym w Warszawie, powołała „specjalistów ds. dystansu społecznego”. Wszystko po to, by goście czuli się pewnie podczas odkrywania nowej okolicy i wiedzieli, gdzie się udać, aby uniknąć tłumów.

Bazując na swojej lokalnej wiedzy, specjaliści wytypowali listę najlepszych miejsc w swoich miastach, które pozwalają na zachowanie dystansu społecznego. Specjalistów ds. dystansu społecznego można znaleźć na recepcji każdego z hosteli. Są do dyspozycji gości a&o tuż po przyjeździe oraz podczas całego pobytu. Na bieżąco aktualizują informacje dotyczące ponownego otwarcia placówek kulturalnych, restauracji i innych interesujących obiektów.

Lista „tajnych”, bezpiecznych miejsc obejmuje wiele atrakcji i obiektów. Są na niej zarówno trasy spacerowe, prowadzące z dala od tętniących życiem centrów miast, np. przez ogrody botaniczne, jak również mniej znane trasy rowerowe, zaciszne miejsca piknikowe, a także najlepsze miejsca do podziwiania zachodów słońca. Dla miłośników kultury specjaliści wybrali w każdym z miast najważniejsze zabytki i najlepsze muzea, których zwiedzanie umożliwia zachowanie bezpiecznego dystansu. Specjaliści podpowiedzą także gościom a&o w jakich godzinach najlepiej zwiedzać obiekty tak, by uniknąć tłumów. Podzielą się także wiedzą o najlepszych „ukrytych” kawiarniach, restauracjach, pubach, miejscach, gdzie odbywają się kameralne koncerty czy imprezy taneczne, pozwalające na zachowanie dystansu społecznego.

Chcieliśmy ruszyć z inicjatywą, która wpłynęłaby pozytywnie na doświadczenia naszych gości i pozwoliłaby naszym pracownikom na dzielenie się bezcennymi radami i wskazówkami w każdym z miast, do których podróżni nie mieliby dostępu, gdyby zatrzymali się w innym obiekcie. To zrozumiałe, że zwiedzanie miasta po długich miesiącach izolacji może wydawać się przytłaczające, dlatego właśnie w każdym mieście wyznaczyliśmy specjalistów, którzy zaproponują miejsca, gdzie można się bezpiecznie przemieszczać, poza utartymi szlakami, aby uniknąć tłumów tłumaczyPhillip Winter, prezes i założyciel a&o.

Wprowadzono też liczne środki bezpieczeństwa w samych hostelach. Są to m.in: osłony z pleksiglasu oddzielające gości od personelu, stanowiska do dezynfekcji rąk rozmieszczone we wszystkich kluczowych obszarach, bezdotykowe krany, wymagana 1,5 m odległość między stolikami w restauracji, brak wspólnych łazienek. Wszyscy pracownicy hosteli wyposażeni są w maseczki ochronne. Ponadto, w każdym z hosteli do dyspozycji gości jest specjalista ds. higieny który czuwa nad kwestiami dotyczącymi ochrony zdrowia i higieny.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *