Senat zawiesił prace nad „punktową tarczą dla turystyki”   KORONAWIRUS

Podczas dzisiejszego posiedzenia senatorowie zawiesili prace nad przyjętą wczoraj przez Sejm ustawą zawierającą pakiet rozwiązań pomocowych dla branży turystycznej.


Zawieszenie prac nastąpiło na wniosek Adama Szejnfelda z Koalicji Obywatelskiej, który przekonywał, że tempo prac narzucane przez koalicję rządową uniemożliwia głosowanie po namyśle i z przekonaniem. Wcześniej o szybkie prace nad ustawą zaapelował także wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, który przypomniał, że we wrześniu zapadnie termin, jaki został wyznaczony operatorom turystycznym na zwroty pieniędzy za nieodbyte imprezy turystyczne.


Do ustawy zgłoszono 30 poprawek legislacyjnych. Adam Szejnfeld tłumaczył, że Senat ponownie zajmie się ustawą 10 września, a więc przed kolejnym posiedzeniem Sejmu planowanym na 16 września, przedłużenie procedowania nie wpłynie więc na termin przyjęcia ustawy.


O „punktowej tarczy dla turystyki” pisaliśmy m.in. TU i TU.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *