PZU Zdrowie wprowadza usługę telemedycyny dla hoteli. Pierwsi skorzystają goście Interferie

PZU Zdrowie udostępnił zdalne konsultacje lekarskie dla gości hotelowych w Polsce. Jako pierwsi z rozwiązania skorzystają klienci sieci hoteli Interferie. Goście będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad telemedycznych. Niezależnie od pory dnia otrzymają pomoc lekarską. W razie potrzeby zostanie im wystawione skierowanie na badania oraz e-recepta.

Nowa oferta PZU Zdrowie dostępna jest dla wszystkicj sieci hotelarskich w Polsce. Podczas meldowania się w hotelu gość otrzyma kod aktywacyjny umożliwiający dostęp do teleporad internisty i pediatry poprzez portal mojePZU.

– Pandemia wpłynęła na wiele naszych zachowań i sprawiła, że troska o zdrowie stała się najważniejszym kryterium przy wyborze miejsca wypoczynku. Branża hotelarska szczególnie teraz potrzebuje wsparcia w zapewnieniu bezpieczeństwa swoim gościom. Nasze usługi telemedyczne stanowią odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi sektor turystyczny– mówi Anna Janiczek, prezes zarządu PZU Zdrowie.

W ramach współpracy z Interferie skorzystają z niej goście wypoczywający w hotelach i obiektach w Świnoujściu, Dąbkach, Ustroniu Morskim, Kołobrzegu, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie.Opieka telemedyczna PZU Zdrowie trwa przez cały okres pozostawania w hotelu w ramach pobytów 7 i 14-dniowych. Z usługi można skorzystać przez cały rok.

–Rok 2020 na długo wpisze się w strategię każdej firmy, tym bardziej w branży turystycznej. Zamknięcie hoteli, obiektów wypoczynkowych uzmysłowiło analitykom oraz właścicielom, jak bardzo kosztochłonna i wrażliwa jest ta branża. Covid-19 to trudny i bolesny okres dla nas wszystkich, ale z drugiej strony dający potężny impuls do wprowadzania zmian korzystnych dla klientów. W moim przekonaniu to właśnie teraz rodzą się innowacje w branży hotelarskiej, np. współdziałanie różnych grup interesariuszy w tworzeniu oferty, dotychczas nieznanej– mówi Urszula Bąkowska-Morawska, wiceprezes zarządu Interferie.

Grupa Interferie to wywodząca się z KGHM sieć hoteli i obiektów wypoczynkowych nad Bałtykiem i w Sudetach, które oferują 1,8 tys. miejsc noclegowych. PZU Zdrowie jest jednym z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Posiada także 130 własnych centrów medycznych. Ponadto współpracuje z ponad 2 tys. placówek partnerskich w 600 miastach. Dodatkowo oferuje konsultacje telemedyczne w ramach Wirtualnej Przychodni PZU Zdrowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *