Polacy wydali już 100 mln zł płacąc bonami turystycznymi   KORONAWIRUS

Po trzech tygodniach trwania programu, polscy turyści wykonali już 144 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 100 mln zł. Do tej pory do programu zgłosiło się ok. 15,8 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu - poinformował ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już ok. 717 tys. bonów o łącznej wartości prawie 615 mln zł ( przeszło 17 proc. z przygotowanych 4 mln bonów). Największe zainteresowanie bonami jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim.

- Podmioty turystyczne oraz organizacje pożytku publicznego otrzymały kolejną transzę środków w ramach bonu turystycznego. Do niektórych z nich przelaliśmy kwoty na ponad 700 tys. złotych. Cieszy nas fakt, że coraz więcej firm chce realizować bon turystyczny. Obecnie jest ich już około 16 tysięcy - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Od początku sierpnia do pomiotów turystycznych trafiło już 67 mln zł.

Na PUE ZUS od trzech tygodni mogą rejestrować się także przedsiębiorcy turystyczni, którzy będą przyjmować płatności bonem. Chodzi o firmy lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Polska Organizacja Turystyczna opublikowała listę zarejestrowanych przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *