Czy Accor połączy się z IHG?   ŚWIAT

Accor bada możliwość połączenia z siecią InterContinental Hotels (IHG) – informuje francuski dziennik Le Figaro. Byłaby to największa fuzja od czasów połączenia Starwooda z Marriottem, a nowa sieć stałaby się największą na świecie.

InterContinental Hotel Madrid


Gdyby Accor i IHG miały się połączyć, utworzyłyby największą na świecie grupę hotelową, nawet większą niż Marriott. Połączona grupa hotelowa miałaby ponad 11 000 hoteli z ponad 1,6 mln pokoi (Accor obsługuje 5 099 hoteli z 747 805 pokojami, IHG prowadzi 5918 hoteli z 883 364 pokojami). Dla porównania, Marriott obsługuje ponad 7300 hoteli, w których znajduje się prawie 1,4 miliona pokoi hotelowych.


Według gazety, CEO i prezes Accor, Sébastien Bazin, zebrał zespół do zbadania sprawy w czerwcu, w środku trwającej pandemii Covid-19. W publikacji napisano, że fuzja obu grup byłaby uzupełnieniem pod względem geograficznym, ponieważ większość nieruchomości IHG jest zlokalizowana w Chinach i USA, a Accor jest natomiast mocny na europejskim rynku.

Połączona firma posiadałaby ponad 50 marek hotelowych z których wiele będzie się pokrywać.


Rzeczniczka Accor powiedziała, że firma nie komentuje plotek rynkowych, IHG także odmówiła komentarza w tej sprawie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *