Koronawirus zatrzymał budowę Solec Medical Spa w Solcu-Zdroju   KORONAWIRUS

Spółka Silver Resort Management nie zrealizuje na razie zapowiadanego ogromnego kompleksu hotelowego w Solcu-Zdroju. Inwestor uznał, że obecnie byłoby to „absolutnie nieekonomiczne” – pisze serwis „echodnia”.


Kompleks hoteli Solec Medical Spa miał posiadać 13 000 metrów kwadratowych powierzchni i składać się z budynków hotelowych i apartamentów sprzedawanych w systemie condo.


Inwestor ma już tereny, plany i pozwolenie na budowę, ale jak mówi Zdzisław Zaleński z Silver Resort Management „Inwestycja została wstrzymana, ponieważ w czasie epidemii inwestycja tego rodzaju jest absolutnie nieekonomiczna. Nie ruszy aż do rozwiązania sytuacji zdrowotnej, a kiedy się to stanie, nie wiadomo. Może nawet za kilka lat. Jest działka inwestycyjna, pozwolenie na budowę i kiedyś budowa zostanie na pewno zrealizowana, ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy to będzie”.


Drugim problemem jest energia elektryczna. Jak wyjaśnia inwestor „Solec jest na granicy wydolności energetycznej. Jeżeli nie powstanie zapowiadana elektrownia gazowa, to Solec będzie zablokowany energetycznie. Kabel energetyczny, który by zaspokoił między innymi naszą inwestycję to jest koszt rzędu 300-400 milionów złotych. Energetyka w ogóle nie przewiduje takiej inwestycji, a nikt z inwestorów nie jest w stanie podołać takim wydatkom.”

Silver Resort to spółka z siedzibą w Warszawie należąca do grupy kapitałowej Fundusz Stabilnego Rozwoju, która buduje już condohotel Sun & Snow Resorts Solina z 250 apartamentami


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *