Czwarty Best Western w Warszawie otwarty   OTWARCIA

Wczoraj w warszawskim Wawrze obok Mostu Siekierkowskiego otwarty został Best Western Plus Hotel ze 100 pokojami i dziewięcioma salami konferencyjnymi łącznie na blisko 300 osób. To czwarty Best Western w Warszawie, ale pierwszy w podwyższonym standardzie Plus. I trzeci hotel w stolicy otwarty w sierpniu, po Nobu i Mercure.  

Powierzchnie pokoi zaczynają się od 24 m kw., apartamenty mają 45 m kw. Wszystkie wyposażone są m.in. w 43-calowe telewizory i łóżka z materacami premium marki Hilding. W hotelu znajduje się restauracja Wisła, w której serwowane są dania kuchni międzynarodowej z lokalnymi warszawskimi akcentami, bar, a na szóstym piętrze sala fitness. Bryłę i elewację budynku zaprojektowało biuro architektoniczne ARCHMO, a wnętrza pracownia Tremend. Dyrektorem hotelu została Marta Wójcik, ostatnio dyrektor Holiday Inn Express Warszawa.

Właścicielem obiektu jest firma V Invest, należąca do rodziny Izdebskich która jest też m.in. właścicielem firmy Seminex, oferującej materiały budowlane, oraz Semi Line, produkującej plecaki szkolne, torby sportowe i walizki. – Naszym głównym założeniem jako inwestora było stworzenie miejsca na mapie Warszawy, które będzie się wyróżniać jakością. Traktujemy hotelarstwo jako pewnego rodzaju misję, dlatego stawiamy na ludzi z pasją i gościnnością w sercach. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zatrudnienie młodego, aczkolwiek doświadczonego zespołu ekspertów, których wizja od samego początku była spójna z naszymi założeniami – mówi Mateusz Izdebski, wiceprezes V Invest. – Hotel będzie miejscem dla biznesu, ale nie tylko. Nastawiamy się zarówno na kontrakty korporacyjne oraz oczywiście szkolenia i konferencje, ale także na pobyty indywidualne. Chcemy też dotrzeć do okolicznych firm i mieszkańców ze specjalną, innowacyjną ofertą gastronomiczną.

W Warszawie działają już dwa, ponad 200-pokojowe hotele pod marką Best Western na Mokotowie i Pradze Południe, należące do Satoria Group, oraz niewielki Best Western Poleczki położony między Ursynowem a Okęciem. W przygotowaniu jest też pierwszy w Polsce hotel pod marką Sadie Best Western na Krakowskim Przedmieściu.

– Od kilku miesięcy branża hotelarska mierzy się z bezprecedensową sytuacją w związku z Covid-19. Tym bardziej jesteśmy dumni, że udało nam się otworzyć drzwi Best Western Plus Hotel Warsaw dla pierwszych gości – mówi Saija Kekkonen, dyrektor zarządzająca Best Western Hotels & Resorts na Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję. – Bardzo cieszymy się z ciągłego rozwoju naszej sieci w Polsce. Nie mam wątpliwości, że Best Western Plus Hotel Warsaw odniesie sukces nie tylko wśród gości biznesowych, korzystających z zaplecza konferencyjnego, ale i tych którzy będą chcieli odwiedzić piękną stolicę Polski i cieszyć się jej urokami. Bezpieczeństwo naszych gości i pracowników pozostaje priorytetem dla wszystkich hoteli Best Western, dlatego nowe hotele wdrażają program We Care Clean, wiodące w branży standardy utrzymania czystości

W kompleksie powstaje również czteropiętrowy budynek biurowy o powierzchni cztery tys. m kw. Budynek biurowy nawiązuje do architektury samego hotelu, pojawią się w nim grafiki prezentujące nowoczesne oblicze Warszawy. Biurowiec oraz hotel posiadają dwa odrębne wejścia, natomiast na pierwszym piętrze hotelu znajduje się łącznik z częścią sal konferencyjnych będących w budynku biurowym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *