STR: Luksusowe hotele na wybrzeżach notują rekordowe ceny   WYNIKI RYNKOWE

W miarę normalizacji sytuacji związanej z wychodzeniem europejskich państw z wcześniejszego zamrożenia ich gospodarek, dają się zaobserwować pewne wyraźne trendy w budowaniu obłożenia hoteli. Najnowsze dane STR dowodzą, że wyraźnie zyskują hotele położone na wybrzeżach.

Aoife Roche, STR Director of Account Management powiedział podczas niedawnego seminarium internetowego, że obłożenie wybrzeża było średnio o 35 pp. wyższe niż obłożenie w głównych miastach w sześciu krajach europejskich w tygodniu kończącym się 25 lipca 2020 r. Nawet Włochy, jeszcze niedawno epicentrum COVID-19 w Europie, raportowały średio 53% obłożenia w regionach Basilicata / Kalabria / Apulia.

Podróże rekreacyjne pozostają więc głównym motorem popytu w obecnym momencie rozwoju pandemii, a plaże są tradycyjnie popularnymi miejscami wakacyjnymi. Wpływ na dużą popularność destylacji nadmorskich ma też obawa turystów przed tłokiem w obszarach miejskich.

Co ciekawe w Europie zyskują także hotele luksusowe położone na rynkach nie uznawanych dotychczas za kluczowe. Obłożenie tych obiektów w dziewięciu krajach w tygodniu kończącym się 25 lipca wyniosło 50% i było wyższe niż w obiektach klasy średniej lub budżetowej. Tymczasem obłożenie w głównych miastach w pięciu z dziewięciu przedstawionych w analizie krajów spadło poniżej 20% w czwartym tygodniu lipca.

Popyt na hotele luksusowe i ekskluzywne umożliwił wzrost cen i wzrosły one w tych segmentach w pięciu z dziewięciu krajów rok na roku, co jest miłym zaskoczeniem w środku najgorszego kryzysu hotelarskiego w historii.

Spośród głównych miast najlepiej wypadł Wiedeń w Austrii, zrównując się obłożeniem z tym samym tygodniem w 2019 roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *