Nowa lista czerwonych i żółtych stref. Powiat tatrzański i Kraków z obostrzeniami   KORONAWIRUS

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę czerwonych i żółtych stref, w których występują szczególne obostrzenia w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Powiatów "czerwonych" jest siedem, a "żółtych" jedenaście. Obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty 29 sierpnia.

Do strefy czerwonej trafiły: powiat nowotarski, lipski, łowicki, pajęczański, wieluński, kolski i Nowy Sącz.

W strefie żółtej znalazły się: powiat rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, limanowski, kartuski, konecki, nowosądecki, kłobucki, bartoszycki i Kraków.

Natomiast strefa niebieska objęła: powiat brzeski, myszkowski, oleski i Sopot.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślał, że dynamika wzrostu zakażeń w poszczególnych powiatach potwierdza się zgodnie z prognozami resortu. Wiceszef MZ apelował także o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa - dystansowania się, zakładania maseczek i używania środków dezynfekujących. "Bardzo bacznie przyglądamy się dużym imprezom rodzinnym" - podkreślał Kraska.

Przypomnijmy, że w strefie "czerwonej" obowiązuje zakaz m.in. organizacji kongresów i targów, działalności parków rozrywki i wesołych miasteczek oraz wszelkich wydarzeń kulturalnych, a wydarzenia rodzinne takie jak wesela i pogrzeby, mogą mieć maksymalnie 50 uczestników. W gastronomii obowiązuje limit 1 osoba na 4 mkw.

W strefie żółtej obowiązuje limit osób uczestniczących w kongresach i targach wynoszący jedną osobę na 4 m kw. obiektu, w którym odbywa się wydarzenie. W uroczystościach rodzinnych może uczestniczyć do 100 osób, zaś w gastronomii także obowiązuje limit 1 osoba na 4 mkw


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *