Katowice: budowa Puro i Qubusa wstrzymana, combo Kyriad – Premiere Classe nie rozpoczęta   INWESTYCJE

W Katowicach oficjalnie wstrzymane zostały budowy hoteli Puro i Qubus w centrum miasta, natomiast projekt combo Louvre Hotels Group „napotkał pewne trudności na etapie finansowania i wyboru głównego wykonawcy”, więc się jeszcze nie rozpoczął.

Jak powiedziała serwisowi katowice.naszemiasto.pl Małgorzata Jankowska, dyrektor marketingu w Puro Hotels: – W wyniku kryzysu, który szczególnie mocno dotknął branżę turystyczną, postanowiliśmy zawiesić prace budowlane przy al. Korfantego. Mamy nadzieję wznowić prace, jak tylko uwarunkowania zewnętrzne nam na to pozwolą. 

Fot. Skyscrapercity. Madbubu

Budowa 14-piętrowego hotelu z 247 pokojami rozpoczęła się jesienią ub.r. Otwarcie planowano w I kwartale 2022 r. Jak dotąd udało się zrealizować część podziemną hotelu z dwoma kondygnacjami i poziom 0. Teraz rozpoczęto rozbiórkę zaplecza budowy oraz zabezpieczono pręty zbrojeniowe oraz konstrukcję parteru.

Wstrzymana została też budowa 97-pokojowego hotelu Qubus przy ul. Moniuszk obok Muzeum Śląskiego. Otwarcie planowane było na wiosnę 2021 r., ale z placu budowy zniknął już żuraw i ciężki sprzęt. – Ze względu na sytuację związaną z pandemią czasowo wstrzymaliśmy budowę – potwierdziła serwisowi naszemiasto.pl Karolina Celińska, kierownik działu marketingu sieci Qubus Hotel. Budowa hotelu zaczęła się pod koniec roku i doszła do etapu wylania płyty parterowej.

Fot. Skyscrapercity. lahcim nitup

Jeszcze jesienią 2018 r. sieć Louvre Hotels Group podpisała umowę na zarządzanie dwumarkowym kompleksem Kyriad – Premiere Classe z 204 pokojami, który miał zostać otwarty w 2021 r. Inwestorem obiektu zlokalizowanego poza centrum przy ul. Ceglanej w pobliżu autostrady A4 jest lokalna spółka Silport, a budowa miała się zacząć od razu po podpisaniu umowy z Louvre Hotels. – Projekt napotkał pewne trudności na etapie finansowania i wyboru głównego wykonawcy. Jego realizacja została więc chwilowo wstrzymana, a inwestorzy cierpliwie czekają na rozwój sytuacji. Wierzymy jednak, że wraz z normalizacją sytuacji ekonomicznej już wkrótce wznowimy wysiłki i nasz katowicki projekt zacznie odgrywać wiodącą rolę w swoim segmencie od 2022 roku – powiedział Philippe Campagno, development manager Poland w Louvre Hotels Group serwisowi śląskibiznes.pl.

Trwa natomiast budowa hotelu Mercure z 268 pokojami przy Dworcu Głównym PKP. Buduje go austriacka firma UBM, która w ub.r. sprzedała projekt funduszowi Union Investment. Budowa osiągnęła już etap stanu surowego zamkniętego. Trwa też rozbudowa o 90 pokoi hotelu Diament przy ul. Dworcowej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *