Krakowskie hotele Vienna House oferują ekologiczne i zrównoważone eventy

Krakowskie hoteli sieci Vienna House: Andel’s i Easy przygotowały ofertę spotkań przyjaznych środowisku. – Oferta eko-konferencji skierowana jest przede wszystkim do firm, które dbają o środowisko naturalne oraz zdrowie. Naszym celem jest minimalizacja wpływu spotkań na przyrodę i klimat na każdym etapie organizacji i redukcja ich śladu węglowego – podkreśla Tomasz Piórkowski, dyrektor regionalny Vienna House.

Działania krakowskich hoteli Vienna House są spójne z polityką zrównoważonego rozwoju sieci. Energia elektryczna w obu hotelach w 100% pochodzi ze źródeł odnawialnych, a wszystkie żarówki są energooszczędne. W celu minimalizacji ilości odpadów, szczególnie plastikowych, goście m.in. otrzymują wodę w szklanych, zwrotnych butelkach. Ze względu na obowiązujące normy bezpieczeństwa przerwy kawowe są wprawdzie porcjowane, ale serwowane w opakowaniach podlegających recyklingowi. Kawa jest ekologiczna, a dania komponowane z jak najbardziej lokalnych i zdrowych produktów. Jedna z propozycji przerw kawowych jest całkowicie fit – zamiast ciastek serwowane są owoce suszone i warzywa z dipami, a zamiast ciasta - batony crunchy domowej roboty.

Goście, którzy przyjadą autem elektrycznym, mogą naładować samochód na hotelowym parkingu, a ci, którzy nocują w hotelach – zwiększą ilość tlenu w swoim pokoju, zabierając ze sobą roślinkę doniczkową z lobby. Po wywieszeniu specjalnej „zielonej torebki” na drzwiach pokoju otrzymują drobny podarunek w podziękowaniu za rezygnację ze sprzątania pomieszczenia. Specjalny „zielony zespół” kontroluje jakość oraz wprowadza ekologiczne innowacje. Hotele zachęcają też do „zielonej mobilności” – w obu hotelach można wypożyczyć rowery. Vienna House Andel’s Cracow znajduje się tuż przy Dworcu Głównym, więc goście łatwo dotrą do hotelu pociągiem.

Obok rozwiązań ekologicznych przy organizacji konferencji wdrażane są drobiazgowo wszelkie zalecenia dotyczące bezpieczeństwa. W hotelach stosuje się ekologiczne środki sanitarne, stacje dezynfekcji dostępne są we wszystkich publicznych przestrzeniach, a zespół Vienna House jest przeszkolony w kwestiach aktualnych standardów. Ustawienia sal konferencyjnych są dostosowywane do aktualnych wymogów.

Oba hotele są obiektami, które niedawno przeszły generalną renowację. Odnowienie Vienna House Easy zakończyło się w 2019 r., zaś Vienna House Andel’s w 2020 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *