Ministerstwo aktualizuje listę powiatów w czerwonej i żółtej strefie   KORONAWIRUS

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę powiatów, które znalazły się w żółtej i czerwonej strefie obostrzeń. Żółtą strefę opuściły między innymi Kraków i powiat tatrzański.

Jak powiedział na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, w porównaniu do ubiegłego tygodnia sytuacja jest lepsza. - Z 18 powiatów w tej chwili w obu strefach mamy tylko 10 powiatów, więc widać, że to działa. Mieszkańcy stosują się do obostrzeń i nowych zakażeń ubywa.

Na czerwonej liście znalazły się 3 powiaty: Miasto Nowy Sącz, powiat limanowski i powiat pajęczański.

Na żółtej liście jest 7 powiatów: nowosądecki, łowicki, lipski, kolski, konecki, przeworski i kłobucki.

Ministerstwo podało też listę powiatów, które są zagrożone wprowadzeniem w nich ograniczeń. To powiaty: łańcucki, kościerski, otwocki, ostrowski, starogardzki, tatrzański, nowotarski, żuromiński, wieluński i miasto Skierniewice.

Zmiany będą obowiązywać od soboty (5 września).

Przypomnijmy, że w strefie "czerwonej" obowiązuje zakaz m.in. organizacji kongresów i targów, działalności parków rozrywki i wesołych miasteczek oraz wszelkich wydarzeń kulturalnych, a wydarzenia rodzinne takie jak wesela i pogrzeby, mogą mieć maksymalnie 50 uczestników. W gastronomii obowiązuje limit 1 osoba na 4 mkw.

W strefie żółtej obowiązuje limit osób uczestniczących w kongresach i targach wynoszący jedną osobę na 4 m kw. obiektu, w którym odbywa się wydarzenie. W uroczystościach rodzinnych może uczestniczyć do 100 osób, zaś w gastronomii także obowiązuje limit 1 osoba na 4 mkw


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *