Inwestor Mercure Sosnowiec złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Ale na razie go nie otrzyma   INWESTYCJE

Inwestor hotelu Mercure Sosnowiec, na otwarcie którego podpisał umowę z Accorem w styczniu 2019 r., przedstawił pierwsze wizualizacje i złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Ale jak pisze lokalna „Gazeta Wyborcza” – „wiadomo, że na razie i tak go nie otrzyma”.

Inwestorem jest Mohammed Omar Faruque, sosnowiecki restaurator i konsul honorowy Ludowej Republiki Bangladeszu. Hotel powstać ma w miejscu starego budynku szkoły zawodowej w centrum miasta, a jego otwarcie zapowiadane było na 2022 r. W październiku ub.r. przedsiębiorca złożył wniosek o wyburzenie szkoły. „Do dziś nie został on jednak rozpatrzony, ponieważ inwestor musi jeszcze uzgodnić z Tauronem kwestię zabezpieczenia sieci w rejonie nieruchomości, a zapewniającej dostawę energii w okolicznych domach” – pisze katowicki dodatek „Gazety Wyborczej”. Brak pozwolenia na wyburzenie nie przeszkodził jednak inwestorowi w lipcu  złożyć wniosku o pozwolenie na budowę, ale – jak informuje gazeta – „nie zostanie on rozpatrzony, zanim nie wyjaśni się sprawa wyburzeń dawnej szkoły. A ta - z powodu wspomnianej sprawy z Tauronem - została zawieszona”.

Jak wynika z dokumentacji, budynek miałby mieć pięć pięter od strony ulicy Teatralnej i sześć pięter w skrzydle od strony ulicy Kołłątaja. Łącznie zaprojektowano w nim ponad 110 pokoi, w tym m.in. dwu- i czteroosobowe apartamenty, trzy pokoje dostosowane do potrzeb gości z niepełnosprawnościami oraz jeden apartament Konsul. Przewidziano również strefę spa z saunami oraz elegancką część barową i restauracyjną.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *