STR: lipiec w hotelach – RevPAR w Trójmieście blisko 210 zł, w Krakowie 43 zł, w Warszawie 54 zł

Wakacje pomogły rynkowi hotelarskiemu w Trójmieście. W lipcu obłożenie hoteli wyniosło tam blisko 53 proc., a RevPAR osiągnął prawie 200 zł. Nie pomogły natomiast rynkowi w Krakowie. Obłożenie tamtejszych hoteli było na poziomie niespełna 20 proc., a przychód z dostępnego pokoju wyniósł 46 zł. Niewiele lepiej było w Warszawie – wynika z danych firmy STR.

TRÓJMIASTO

Wyniki rynku trójmiejskiego w lipcu pokazują, że hotele nadmorskie najszybciej wychodzą z kryzysu covidowego. 55,7 proc. obłożenia było rekordowe nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie poza Rygą (47,1 proc.) nie udało się przekroczyć 35 proc. w żadnym z innych badanych przez STR miast, nie licząc polskich. W porównaniu z czerwcem (28 proc.) wzrosło blisko , a i wówczas było najwyższe w regionie, choć nie tak wyraźnie. Ale dla porównania – w ubiegłorocznym czerwcu i lipcu również obłożenie trójmiejskich hoteli było rekordowe, tyle że wtedy ten rekord był na poziomie 88 proc. Rekordowa w lipcu była też średnia cena, która wyniosła ponad 378 zł, zaledwie 12 proc. mniej niż rok wcześniej (430 zł). Dzięki temu RevPAR przekroczył do 210 zł, podczas gdy miesiąc wcześniej niewiele ponad 100 zł. To wszystko spowodowało, ż [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Rafał Szubstarski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *