Zdrojowa: Bon turystyczny nie ratuje polskich hoteli   WYNIKI RYNKOWE

Zdrojowa Hotels zamyka tegoroczny sezon wakacyjny podsumowaniem, z którego wynika, że obłożenie w hotelach w górach i nad morzem oscylowało między 70 a 90 proc., a do końca sierpnia dokonano płatności bonem turystycznym za pół tysiąca rezerwacji w hotelach tej sieci. Zdaniem przedstawicieli sieci, bon turystyczny jest na razie programem socjalnym reperującym budżety wyjazdowe Polaków, a nie dźwignią dla branży turystycznej i hotelarskiej.


Analogicznie do lat ubiegłych w hotelach i obiektach z apartamentami wakacyjnymi Zdrojowej, które dysponują ponad 4,5 tys. miejsc noclegowych, gościli polscy turyści, którzy w tym roku licznie zdecydowali się na wakacje w kraju, ale także Niemcy i Czesi, dla których województwo zachodniopomorskie i Karkonosze były bezpiecznymi destynacjami wakacyjnymi. Zdrojowa ocenia, że to właśnie niemieccy turyści są kluczowi dla odbudowania polskiej turystyki i hotelarstwa. Według tegorocznego Raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego 60 proc. turystów zagranicznych przyjeżdżających do Polski stanowili obywatele państw sąsiednich, a ¼ wszystkich zagranicznych turystów w Polsce to Niemcy.

Wykorzystanie bonu turystycznego w obiektach Zdrojowej


Według danych ZUS bon turystyczny cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż Polacy wydali w ramach tego świadczenia już 142 mln zł. Jest on wykorzystywany zarówno w obiektach wypoczynkowych oraz miejskich hotelach, jak i biurach podróży turystki krajowej.

-W wakacje bon nie miał wpływu na rezerwacje w hotelach, gdyż było duże naturalne zainteresowanie wypoczynkiem i bon traktowany był jako rabat. Jak dotąd w naszych hotelach zrealizowano pół tysiąca rezerwacji za jego pomocą. Naszym zdaniem na jesień program będzie bardziej stymulował polską turystkę - zapraszamy do płatności i rezerwacji bonem – zwraca jednak uwagę Magdalena Rybicka, dyrektor sprzedaży i członek zarządu Zdrojowa Hotels.

Zdaniem przedstawicieli sieci, sam system obsługujący bon turystyczny jest dużym wyzwaniem dla branży, gdyż pełen jest błędów. Dla przykładu lista i wyszukiwarka podmiotów mających prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonu na stronach internetowych Polskiej Organizacji Turystycznej jest nadal wadliwa, gdyż uwzględnia nazwy firm, do których należą obiekty noclegowe i hotele, a nie nazwy tych hoteli czy obiektów. Z tego powodu użytkownik ma problem w znalezieniu konkretnego miejsca, w którym chce zrealizować bon podczas pobytu. Największy problem – jak podaje Zdrojowa - stanowi jednak brak promocji bonu przez jego organizatora w celu stymulowania turystyki poza sezonem.

Grupa inwestycyjno-hotelarska Zdrojowa Invest & Hotels to wórca systemu condo w Polsce. Dysponuje 12 obiektami o charakterze premium w najlepszych lokalizacjach w górach i nad morzem. Flagowym projektem Zdrojowej jest Baltic Park Molo & Fort w Świnoujściu, największy kompleks apartamentowo-hotelowy nad Bałtykiem. Inwestycja obejmuje m.in. pierwszy w Polsce i nad Morzem Bałtyckim resortowy hotel – Hilton otwarty w grudniu 2019 r. oraz Radisson Blu Resort, a także Aquapark.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *