PHH z umową na trzy hotele Marriotta. I z 300 mln zł na inwestycje   INWESTYCJE

Dzisiaj w hotelu Renaissance Airport prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu i Janusz Mitulski, starszy dyrektor ds. rozwoju w regionie CEE i Ukrainy sieci Marriott International podpisali umowę na wprowadzenie do sieci Marriott trzech hoteli PHH: Ikar w Poznaniu i Wieniawa we Wrocławiu pod markę Four Points by Sheraton oraz Royal w Krakowie pod markę Le Méridien. GK PHH planuje modernizacje większości swoich obiektów w całej Polsce, a plany inwestycyjne grupy opiewają na ponad 300 mln zł.

Janusz Mitulski i Gheorghe Marian Cristescu podpisują umowę na wprowadzenie trzech hoteli PHH pod marki sieci Marriott

Prace przygotowawcze zostały już rozpoczęte. Następny krok to wybór inwestora zastępczego i biura architektonicznego dla bliźniaczych projektów hotelu Wieniawa we Wrocławiu i hotelu Ikar w Poznaniu. W przypadku hotelu Royal proces projektowy jest w toku, a rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w pierwszej połowie 2021 roku, po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków (hotel zaprojektuje pracownia KM Rubaszkiewicz, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ)

– Dziś jeszcze bardziej niż kiedykolwiek, wiążemy się ze sprawdzonymi partnerami. Plany inwestycyjne naszej grupy opiewają na kwotę ponad 300 mln zł, z uwagą patrzymy na każdą zainwestowaną złotówkę – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu. – Realizacja biznesplanu jest zobowiązaniem długoterminowym, a inwestycje mają wpływ nie tylko na naszą spółkę, ale również na lokalne ekosystemy naszych hoteli, a w szerszej perspektywie – na ekonomię Polski. Jestem przekonany, że wyremontowane hotele będą w przyszłości cieszyć podróżnych w Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Pomimo tego, że czas dla branży hotelarskiej jest trudny, to w dalszym ciągu pracujemy zgodnie z naszym harmonogramem, i nawet mogę zdradzić, że szukamy dalszych inwestycji i możliwości rozwoju naszej grupy.

List intencyjny na wprowadzenie hotelu Royal pod markę Le Meriden podpisano podczas konferencji "Hotelarza" Hotel Trends Poland & CEE 2019, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ, a na wprowadzenie Ikara i Wieniawy pod markę Four Points by Sheraton, w lipcu, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ

– Jest nam niezmiernie miło, że hotele będące częścią GK PHH, naszego wieloletniego partnera w Polsce, z którym mamy już w swoim portfolio cztery hotele przylotniskowe, rozszerza współpracę z siecią Marriott International o kolejne trzy obiekty zlokalizowane w centrum miast. Obydwa Four Points by Sheraton  w Poznaniu i Wrocławiu wpiszą się w swoje lokalizacje nieformalnym stylem i swobodną atmosferą. Cieszymy się również, że PHH wybrał markę Le Méridien dla hotelu w prestiżowej lokalizacji przy samym Wawelu w Krakowie – mówi Janusz Mitulski

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 28 obiektów hotelarskich, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. Ponadto, w ramach umowy z PHN, PHH zarządza Regent Warsaw Hotel. W najbliższych latach jako pierwszy w Polsce i Europie wprowadzi markę Vīb, należącą do sieci Best Western Hotels & Resorts. Pod szyldem marki Vīb będą funkcjonowały Apartamenty Zgoda w Warszawie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *