Vienna House Mokotów i Puro Hotel Centrum nominowane do Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy

Modernistyczny budynek Vienna House Mokotow wraz z kompleksem P4, którego hotel jest częścią oraz Puro Hotel Centrum (obydwa zaprojektowane przez JEMS Architekci) zostały nominowane do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii Architektura Komercyjna. Realizacje z 2019 r. walczą o nagrody przyznawane przez jury w dziewięciu kategoriach oraz nagrodę mieszkańców. Głosowanie internetowe trwa do 11 października. 
 

Biznesowo-lifestyle’owy hotel Vienna House Mokotow Warsaw zlokalizowany jest w sercu warszawskiego Służewca Przemysłowego. Nominację zawdzięcza wyjątkowej bryle budynku, która nawiązuje do przemysłowej historii dzielnicy i wyróżnia się brutalistycznym charakterem. Wystrój wnętrz to efekt współpracy inwestora Garvest Real Estate, projektantki Agaty Pleśniarowicz oraz Vienna House. Vienna House Mokotow Warsaw jest częścią postindustrialnego kompleksu architektonicznego P4. Siedmiokondygnacyjny budynek skonstruowany jest z powtarzalnych betonowych ram. Beton i stal tworzą również industrialny wystrój wnętrz i łączą się z ocieplającą je bujną zielenią oraz dużymi oknami od podłogi do sufitu. Nie brakuje unikatowych perełek w skali europejskiej, takich jak lampy z kolekcji Gras, wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6, sofa Fogia Tiki czy krzesła Fermob z kolekcji Luxembourgh.
– Znalezienie się w gronie najlepszych budynków w Warszawie to duże wyróżnienie dla nas oraz naszych partnerów  – mówi Marta Karteczka, dyrektorka generalna Vienna House Mokotów. – Jesteśmy obiektem komercyjnym, w którym wysublimowany design idzie w parze z funkcjonalnością. Naszym głównym priorytetem jest komfort i dobre samopoczucie gości, a wiadomo, że w ładnych wnętrzach o wiele lepiej się wypoczywa.

Hotel Puro wypełnił wyrwę w śródmiejskiej zabudowie i działkę inwestycyjną w całości. Elewacja wycofana w stosunku do pierzei ulicznej wytworzyła „kieszeń” z podjazdem i miejscami postojowymi. Elewacja jest płaska i jasna, obłożona panelami, architekci celowo pozbawili jej światłocienia. Zróżnicowanie kolorystyczne, wyraziste, pionowe i uchylne panele wentylacyjne z metalową kratką i ukrytymi oprawami oświetleniowymi przy wielkich oknach każdego pokoju, sprawiają, że fasada ma wyrazisty rytm podziałów. Wygląda efektownie zarówno w dzień jak i w nocy. Projekt wnętrz powstał w londyńskim studio DeSallesFlint. Głosowania internatów na najlepszy ich zdaniem projekt architektoniczny roku 2019 spośród 18 realizacji we wszystkich kategoriach trwa do 11 października na stronie www.um.warszawa.pl/nagrodaarchitektoniczna.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *