Naruszenie bezpieczeństwa danych w Airbnb?   ŚWIAT

Czytelnicy informują nas, że po zalogowaniu się do kont administratorów mogą uzyskać dostęp do kont innych, całkowicie obcych użytkowników, danych ich gości, korespondencji, a także szczegółów dotyczących apartamentów w tym kodów do drzwi. Jeśli sytuacja się potwierdzi, stanowić będzie krytyczne naruszenie ochrony danych i bezpieczeństwa użytkowników.

O problemach tych poza naszymi czytelnikami, informują też wpisy na branżowym forum internetowym, a także międzynarodowe strony zajmujące się bezpieczeństwem danych.

Airbnb nie zajęło jeszcze stanowiska w tej sprawie. O szczegółach sprawy będziemy informować na bieżąco.

EDIT:

Airbnb w oświadczeniu napisało, że: „W czwartek problem techniczny spowodował, że niewielka grupa użytkowników nieumyślnie przeglądała ograniczone ilości informacji z kont innych użytkowników. Szybko naprawiliśmy ten problem i wdrażamy dodatkowe mechanizmy kontrolne, aby upewnić się, że się nie powtórzy. Nie uważamy, aby jakiekolwiek dane osobowe były niewłaściwie wykorzystywane i w żadnym momencie nie były dostępne informacje dotyczące płatności”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *