Kompleks Grano w Gdańsku Budową XXI wieku

Kompleks Grano obejmujący apartamenty Grano Residence i hotel Grano na gdańskiej Wyspie Spichrzów został laureatem w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Inwestycja została wyróżniona w kategorii „Budowa XXI wieku - obiekty mieszkalne. Wyniki ogłoszono podczas gali 23 września w Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagrody zostały przyznane w 12 kategoriach „Modernizacja Roku” oraz w czterech kategoriach „Budowa XXI w.”. W tegorocznej edycji konkursu startowało 460 realizacji z całego kraju. Przed ogłoszeniem wyników jury wizytowało 76 obiektów zakwalifikowanych do finału.

– Kompleks Grano to kolejna inwestycja realizowana przez Dekpol na Wyspie Spichrzów. Kiedy patrzę na tę zmieniającą się nie do poznania przestrzeń, czuję osobistą satysfakcję, że nasza firma ma w tym swój udział. A fakt, że stawiamy na dobrą architekturę i tak bardzo dbamy o to, aby realizowane przez nas inwestycje powstawały w poszanowaniu historii tego wyjątkowego miejsca, napawa mnie dumą. To dla nas bardzo ważne, że nasza ciężka praca została doceniona przez ekspertów polskiego rynku nieruchomości – powiedział Dariusz Radtke, dyrektor ds. marketingu Dekpol S.A.

Na terenie inwestycji znajdowały się mury dawnego spichlerza, którego powstanie datowane jest na przełom XVII i XVIII wieku. Zamiast traktować je jako „przeszkodę”, zdecydowano, że te cenne, historyczne elementy będą stanowiły serce budynku – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Pierwszy z nich - monumentalny ceglany mur zachodni - został wykorzystany we wnętrzu lobby i stanowi główny akcent witający mieszkańców i gości kompleksu Grano. Kolejną z części – relikt muru północnego - zaprezentowano na wewnętrznym zielonym dziedzińcu budynku. Dodatkowo architektura kompleksu nawiązuje do dawnej zabudowy Wyspy Spichrzów, dlatego cała inwestycja odwzorowuje swoim kształtem oraz konstrukcją dachu gdańskie spichlerze.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *