Nowe obostrzenia w strefach czerwonych, żółtych i zielonych. Mniej gości na weselach   KORONAWIRUS

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń związanych w strefach czerwonych, żółtych i zielonych. W dwóch pierwszych znacząco zmniejszono limity uczestników zgromadzeń - w tym wesel. Dodatkowo w życie wejdzie nowy typ obostrzeń związany z gastronomią.

minister zdrowia Adam Niedzielski

- Chcemy wprowadzać obostrzenia lokalnie, a nie w całym kraju. Będziemy stosować nowe narzędzia. Po pierwsze w strefie zielonej limit osób na weselach liczba będzie zmniejszony ze 150 do 100 - powiedział we wtorek na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. W strefie żółtej limit będzie zredukowany ze 100 do 75, a w strefie czerwonej pozostanie na poziomie 50 osób.

Nowym obostrzeniem ma być ograniczenie działalności punktów gastronomicznych, barów i restauracji w strefach czerwonych. - Wiąże się to z tym, że kończy się sezon letni i w związku z tym imprezy będą przenosiły się do środka. Działalność lokali będzie ograniczona do godz. 22. - powiedział minister zdrowia.

Kolejną zmianą obostrzeń jest rozszerzenie nakazu zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych na strefy żółte. Do tej pory ten nakaz obowiązywał tylko w strefach czerwonych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *