CUSHMAN & WAKEFIELD: transakcje hotelowe w Europie w pierwszym półroczu – spadek o 55 proc.

Wartość transakcji na europejskim rynku hotelowym w pierwszym półroczu wyniosła 5,7 mld euro – wynika z najnowszych danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. To spadek o 55 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2019 r. W Polsce w tym czasie nie doszło do żadnej transakcji.

Z powodu niepewności związanej z pandemią COVID-19 w pierwszej połowie 2020 r. znacząco wzrósł odsetek inwestorów koncentrujących się ponownie na rodzimych rynkach – inwestorzy europejscy odpowiadali za 78 proc. odnotowanego wolumenu transakcji inwestycyjnych.

Największe transakcje w Europie

Dane zaprezentowane w raporcie „Marketbeat: Europe Hospitality H1 2020” pokazują, że transakcje uzgodnione przed wybuchem pandemii COVID-19 stanowiły ok. 79 proc. wolumenu transakcyjnego. Niemniej jednak kilka znaczących transakcji zostało uzgodnionych już po jej wybuchu, a ich łączna wartość wyniosła 1,2 mld euro, co potwierdza, że inwestorzy patrzą z optymizmem na perspektywy długoterminowe dla sektora hotelowego. Spośród największych transakcji, których ostateczne warunki cenowe zostały uzgodnione po wprowadzeniu lockdownu, można wymienić zakup 136-pokojowego hotelu Ritz London przez inwestora z Kataru oraz berlińskiego hotelu nhow ze 304 pokojami przez szwajcarską spółkę giełdową Eastern Property Holdings. W pierwszym półroczu najaktywniejsi byli inwestorzy instytucjonalni. Ich udział w łącznym wolumenie transakcji wyniósł 4 [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *