Cała Polska w strefie żółtej, 38 miast i powiatów w strefie czerwonej   KORONAWIRUS

Od 10 października strefa żółta zostaje rozszerzona na cały kraj – ogłosił podczas konferencji prasowej premier Morawiecki. Od 17 października w imprezach okolicznościowych będzie mogło brać maksymalnie 75 osób.


W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń w całej Polsce, a w regonach najbardziej dotkniętych zakażeniami koronawirusem, obowiązywać będzie strefa czerwona.

Lokale gastronomiczne – nowe zasady

W strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w godzinach – od 6:00 do 22:00. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. Również w całym kraju w lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.


Również obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał w całym kraju. Restrykcje mają także dotyczyć ograniczenia liczby osób biorących udział w przyjęciach okolicznościowych i weselach: do 75 osób w strefie żółtej i 50 w czerwonej.

-Koronawirus atakuje naszych dziadków i rodziców. Chrońmy życie bliskich. Zachęcam seniorów do pozostawania w domach, by przemieszczanie się było tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Dzieci i wnuki - was zachęcam o dbanie o zdrowie waszych dziadków i rodziców - dodał Mateusz Morawiecki.


Przypomnijmy, że według zaktualizowanych wytycznych, od dnia 9 października w strefie żółtej dozwolona jest organizacja konferencji i targów, pod warunkiem spełnienia wymogu zapewnienia, aby w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się nie więcej niż 1 osoba na 2,5 mkw powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów, z wyłączeniem obsługi. W gastronomii obowiązuje ograniczenie 1 osoba na 4 mkw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *