Strategiczne zmiany w Accorze   PERSONALIA

Accor przechodzi globalną reorganizację. Dotychczasowy podział na pięć regionów zostaje zastąpiony przez osiem hubów geograficznych. Region Europy zarządzany dotąd przez Francka Gervaisa, który rozstaje się z firmą, został podzielony na Europę Północną i Południową. Dyrektorem generalnym regionu Europa Północna, w którego skład wchodzi też Polska, został Duncan O’Rourke, wcześniej dyrektor operacyjny na Niemcy, Austrię i Szwajcarię.

Duncan O'Rourke

Region Europy Północnej jest połączeniem poprzednich regionów: Europy Północnej, Środkowej, Wschodniej i tzw. Nowego Wschodu (New East). Wraz z awansem Duncan O'Rourke będzie odpowiedzialny za 29 krajów, w tym Skandynawię, Wielką Brytanię i Irlandię, kraje Beneluksu, Polskę i Rosję, a także Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Ponadto został powołany do globalnego Komitetu Wykonawczego (Executive Committee).

– Wprowadzane zmiany mają na celu odzwierciedlenie naszych priorytetów biznesowych tj. poświęcenie większej uwagi rynkom i segmentom hotelowym o największym potencjale rozwojowym, a także uproszczenie procesów decyzyjnych –mówi Duncan O'Rourke.

Z Grupą Accor związany jest od 2016 r. Przed awansem w 2018 r. na stanowisko dyrektora operacyjnego w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, nadzorował w Accorze hotele segmentu premium i luksusowego w Europie. Wcześniej przez wiele lat pracował w Kempinski Hotels; najpierw jako dyrektor generalny na czas dwóch otwarć w Londynie, później jako dyrektor regionalny w Jordanii. W 2008 r. objął stanowisko dyrektora operacyjnego sieci Kempinski.

Dyrektor generalną na Europę Południową, obejmującą m.in. macierzysty rynek we Francji, została Maud Bailly. Do Accoru dołączyła w 2017 r. jako chief digital oficer i członek Komitetu Wykonawczego, odpowiadając za cyfryzację, dane, systemy informatyczne, dystrybucję, sprzedaż i doświadczenia klienta (program lojalnościowy, CRM, obsługa klienta, marketing cyfrowy). Wcześniej m.in. pracowała w Kancelarii Premiera Francji Manuela Valla jako szefowa działu gospodarczego i cyfrowego odpowiedzialnego za sprawy gospodarcze, budżetowe, podatkowe, przemysłowe i cyfrowe.

Maud Bailly

Poza Franckiem Gervaisem ze swoimi stanowiskami rozstają się też dyrektorzy generalni odpowiedzialni za: region Azji i Pacyfiku (podzielony teraz na trzy huby: Azję Południowo-Wschodnią, Chiny oraz Pacyfik, w tym Australii i Nową Zelandię), za Food & Beverage i Lifestyle oraz za New Business. Działania F&B będą teraz zarządzane przez poszczególne huby.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *