Baseny w hotelach w myśl nowego rozporządzenia   KORONAWIRUS

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłaszając nowe obostrzenia w związku z wystąpieniem stanu epidemii poinformował, że od soboty 17 października zawieszona zostanie m.in. działalność basenów i siłowni. W branży hotelarskiej rozgorzała dyskusja, czy strefy te będzie można udostępnić gościom hotelowym. Opublikowane właśnie rozporządzenie daje odpowiedź na to pytanie.

Działalność hotelowych basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness w myśl rozporządzenia "jest dopuszczalna wyłącznie dla gości, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową."

Oznacza to, że strefy te będą mogły pozostać otwarte i korzystać będą mogli z nich wyłącznie goście, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową.

Ponadto strefy te będą mogły pozostać otwarte "w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów", "przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, o których mowa w ust. 13, studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole", oraz "działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04.Z)".

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 17 października 2020 r., a jego treść dostępna jest POD TYM LINKIEM.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *