Hotel Chochołowy Dwór Turystycznym Skarbem Małopolski

Na uroczystej gali w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu ogłoszeni zostali zwycięzcy drugiej edycji Turystycznych Skarbów Małopolski – konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego i Małopolską Organizację Turystyczną. W kategorii „Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi” wygrał hotel Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach, a w kategorii „W gościnie – oferta kulinarna” pensjonat bezglutenowy Moje Tatry w Białym Dunajcu.

Celem konkursu było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc oraz ofert turystycznych na terenie Małopolski. Konkurs podzielony był na dwa etapy: w pierwszym zgłaszać można było kandydatów w sześciu kategoriach, zaś w drugim internauci oddawali głosy na swoich faworytów w każdej z nich. Wszyscy laureaci i wyróżnieni zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną w przyszłym roku przez Małopolską Organizacją Turystyczną.

W kategorii „Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi” głosem internautów na pierwszym miejscu uplasował się Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach. Położony na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej dwór jest połączeniem regionalnej tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami. To miejsce słynące z pysznej, regionalnej kuchni, a także idealne dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu dzięki udostępnianemu tam sprzętowi. Drugie miejsce w tej kategorii otrzymał Radocza Park Hotel Active & Spa, a trzecie Domek u Heli w Limanowej.

W kategorii „W gościnie – oferta kulinarna” internauci wybierali miejsce, które oferuje słynie z wielu regionalnych specjałów i pysznych, lokalnych potraw, a także wyróżnia się pod kątem estetyki i aranżacji. Zwycięzca – pensjonat bezglutenowy Moje Tatry w Białym Dunajcu to miejsce przyjazne osobom na diecie bezglutenowej, wegańskiej i chorym na celiakię. Menu składa się w pełni z dań bezglutenowych, a osoby poszukujące tradycyjnych dań kuchni małopolskiej będą zachwycone, próbując tam kwaśnicy, moskoli czy pierogów.  Wyróżnienia w kategorii kulinarnej zdobył Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach i Restauracja Pod Aniołem w Zakopanem.

W pozostałych kategoriach – „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna zwyciężyło bogate w walory turystyczne Krościenko nad Dunajcem; Najciekawszy szlak na pierwszym miejscu uplasowała się wyjątkowa trasa rowerowa dla wszystkich: młodszych i starszych, amatorów i profesjonalistów, czyli Velo Dunajec; „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” – międzynarodowy Festiwalu4 Strony Karpat w Gorlicach, a „Unikatowa atrakcja turystyczna” – rowerowy raj, czyli Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego.

–  Nasz region jest pełny skarbów, które chcemy wspierać m.in. dzięki konkursowi Turystyczne Skarby Małopolski – mówi Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. – Turyści na skutek epidemii, ale nie tylko, chętniej wybierają mniejsze, spokojniejsze, a zarazem atrakcyjne przyrodniczo lokalizacje. Podróżowanie po Małopolsce może być nieustannym odkrywaniem, bo takich miejsc mamy tutaj pod dostatkiem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *