Tak to robią Włosi. Hotele Spa we Włoszech

Autor: Agnieszka Grzegorczyk
Agnieszka Grzegorczyk
Autorka ukończyΠa Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.
Informacje
zamieszczone w artykule pochodzą z jej pracy licencjackiej zatytułowanej Hotele „Sanus Per Aquam” (SPA)
na
terenie Włoch, napisanej w Katedrze Turystyki GWSzH pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. T. Żabinskiej i mgr J. Raźniewskiego

Zgodnie z ideą „Sanus Per Aquam", czyli „ Zdrowie przez wodę", stosowaną już w starożytnych ośrodkach termalnych Rzymu, dzisiejsze obiekty hotelowe konsekwentnie poszerzają swoją ofertę o programy Spa. Wprowadzenie dodatkowego pionu obsługowego w postaci zabiegów pielęgnacyjnych, relaksujących i leczniczych jest odpowiedzią na zmiany stylu życia XXI wiek.


Rozwój współczesnych hoteli Spa na terenie Włoch ukierunkowany jest na poszerzenie oferty istniejących już usług o zabiegi odnowy biologicznej. Inwestorzy z branży hotelarskiej podejmują wszelkie starania, aby nadążyć za najnowszymi trendami.

Współdziałanie niektórych obiektów Spa z zakładami termalnymi pozwala na wykonywanie typowych kuracji zdrowotnych i rehabilitacyjnych. Cieszące się dużym zainteresowaniem zabiegi upiększające i pielęgnacyjne są odpowiedzią na dzisiejszy kult ciała, który dominuje we włoskich mediach. Zamiast interwencji skalpela chirurgicznego można poprawić sylwetkę i nadać skórze zdrowy wygląd. Aby kuracja przyniosła oczekiwany efekt wypoczynek powinien trwać co najmniej tydzień, chociaż ostatnio modne są również pobyty weekendowe.

Wprowadzenie programów dwudniowych sprawiło, ze hotele Spa posiadają komplet gości także pod koniec tygodnia. Dodatkowe sale konferencyjne sprzyjają przyjazdom grup biznesowych, które po skończonych sympozjach regenerują swoje sił [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *