W Tarnowie Podgórnym będzie Hampton by Hilton

W styczniu 2023 r. w Tarnowie Podgórnym koło Poznania otwarty ma zostać Hampton by Hilton ze 135 pokojami. Proces inwestycyjny rozpocznie się w połowie przyszłego roku. Inwestorem jest Grupa Konkret, właściciel m.in. 5-gwiazdkowego City Park Hotelu w Poznaniu oraz Twierdzy Modlin.

30 września Magdalena Sekutowska, dyrektor ds. rozwoju Hilton Worldwide w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, i Wiesław Jan Prusiecki, właściciel Grupy Konkret, podpisali umowę franczyzową na hotel Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne. Będzie on częścią projektu Business Park Poznańska powstającego na 3,5-hektarowej działce z ponad 1 ha terenów zielonych. Obecnie w Polsce działa 12 Hamptonów, w październiku otwierany jest 13. w Warszawie, a powstają kolejne w Łodzi, Olsztynie, Białymstoku, Zielonej Górze, Swarzędzu i przy lotnisku Kraków-Balice. Grupa Konkret, poza City Parkiem w Poznaniu, jest też właścicielem hoteli Royal Modlin i Palace Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, a w 2013 r. kupiła za 18 mln zł Twierdzę Modlin, gdzie chce zrealizować projekt Modlin Smart City. Posiada też grunty inwestycyjne o łącznej powierzchni 7 mln m kw. w całej Polsce. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *