Tarcza 5.0 odracza ZUS m.in. od hotelarzy o kolejne trzy miesiące

Od 15 października kolejni przedsiębiorcy mogli występować do ZUS o wsparcie. Nowe przepisy wprowadziły trzy formy wsparcia. Przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień. Wnioski można składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Prawo do tej formy pomocy przysługuje płatnikom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji, wystaw. Warunkiem uzyskania zwolnienia jest m.in. prowadzenie działalności przed 30 czerwca 2020 r. Należy również wykazać 75-procentowy spadek przychodów w porównaniu z miesiącami z 2019 r. Wnioski o zwolnienie będzie można składać do końca listopada. Prowadzący mogą występować także o świadczenie postojowe. Aby otrzymać wsparcie, przedsiębiorcy nie mogą podlegać ubezpieczeniom społecznym z innego tytułu, chyba że podlegają ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *