STR: wrzesień w hotelach – w Trójmieście średnie ceny 305 zł, w Krakowie obłożenie 22 proc.

We wrześniu w Krakowie prawie nic się nie poprawiło, nieco ponad 20-procentowe obłożenie, przy cenach o 40 proc. niższych niż rok wcześniej. W Warszawie też niewiele lepiej – 30 proc. obłożenia (w najlepszym miesiącu w roku dla tego rynku) przy blisko o 30 proc. niższych cenach. Natomiast dobrze sobie radził jeszcze rynek trójmiejski, notując ponad 50-procentowe obłożenie i średnie ceny powyżej 300 zł, nieźle też było we Wrocławiu – wynika z danych firmy STR. Można też już podsumować rynek po trzech kwartałach. Niestety.

Wyniki wrześniowe można by podsumować analogicznie do sierpniowych, o których w ubiegłym numerze pisaliśmy: „Tam, gdzie było coraz lepiej, było jeszcze lepiej, tam, gdzie było kiepsko, nadal jest kiepsko”. Teraz możemy napisać: Tam, gdzie było już prawie dobrze, dalej nie było źle. Tam, gdzie było kiepsko, wciąż jest kiepsko. A wrzesień i tak generalnie uchodził za udany, gdy wydawało się, że hotelarstwo trochę się zacznie podnosić. Już dziś możemy przewidzieć, że wyniki październikowe będą smutne.

TRÓJMIAST0

Trójmiasto, jak cały pas nadmorski, Mazury i góry, miało za sobą całkiem udany sierpień i nie najgorszy wrzesień. W dzisiejszych czasach mieć ponad 50 proc. obłożenia (choć rok temu było to 78 proc.), ceny powyżej 300 zł i RevPAR powyżej 150 zł, który spadł [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *