Poznań: Moxy i Ikar z Grupy PHH izolatoriami   KORONAWIRUS

Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego ze względu na obecną sytuację epidemiczną ponownie uruchamia izolatoria. W Poznaniu tę funkcję pełnić będzie Moxy Poznań Airport (obecnie będący bazą noclegową dla medyków) oraz funkcjonujący od kwietnia jako izolatorium hotel Ikar.

W hotelu Ikar do dyspozycji będzie 164 pokoi, a w Moxy Poznań Airport 120 pokoi. W izolatoriach będą przebywali chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby. Izolatoria będą obsługiwane przez Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia w Poznaniu. Powstanie izolatorium w Poznaniu służących zdrowiu jego mieszkańców możliwe było dzięki współpracy grupy PHH z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem. Udostępnienie obiektu nastąpi na podstawie wytycznych, zawartych w Zarządzeniach Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

W budynku izolatorium zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania dla osób chorych i zdrowych. Szpital zapewnia opiekę medyczną, natomiast hotel przygotowuje posiłki. Ponadto, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia w Poznaniu zapewni obsłudze izolatorium środki ochrony osobistej. Koszty funkcjonowania obiektu pokrywa NFZ.

Na izolatorium wcześniej przeznaczony też został hotel Wieniawa we Wrocławiu z Grupy PHH.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *