Nowe pomysły na wnętrze hotelu

Autor: Zbyszek Bugaj
Hotelarstwo od zawsze było źródłem trendów i kreatorem stylu życia, Pomysły, które sprawdzały się w hotelach, szybko przenikały do naszych domów

Na wielkich międzynarodowych targach, takich jak te w Rirnini - stolicy włoskiego hedonizmu i hotelarstwa (jest tu prawie 1500 hoteli różnej klasy), nie mogło zabraknąć nowych pomysłów na hotel i to już nie „hotel przyszłości", ale współczesny. W tym roku organizatorzy targów zaprosili czołowych włoskich projektantów do zaprojektowania hotelu jako miejsca spotkań różnych ludzi, w którym mogliby nie tylko dobrze się czuć, ale także robić to, na co mają ochotę. Stąd nazwa całej prezentacji „Ii caos felice", co można przetłumaczyć jako „Radość chaosu".
Pomysł na całe show oparto na idei podpatrzonej ze zwykłego życia mieszkańców współczesnej metropolii oraz wynikającego stąd fenomenu, zwanego po angielsku crossover. Polega on na tym, że miejsca zarezerwowane dla określonego celu użytkowego np. księgarnia, siłownia, centrum wellness, sklep z ubraniami lub meblami stają się przestrzeniami, w których można także oddawać się innym przyjemnościom -takim jak np. jedzeniu.
Współczesnemu konsumentowi nie wystarczy już jednak sama świadomość tego, co kupuje, pije, konsumuje, ale także - gdzie to robi. Naprzeciw tych potrzeb postarali się wyjść czołowi włoscy designerzy z całym swoim profesjonalizmem i kreatywnością.

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *