Premier niebawem ogłosi plan życia gospodarczego w najbliższych miesiącach   KORONAWIRUS

W najbliższy piątek, bądź na początku przyszłego tygodnia rząd ma przedstawić plan odmrażania gospodarki w najbliższych miesiącach, a także zasad na jakich wyłączone dziś branże będą mogły funkcjonować - zadeklarował dziś podczas Rady Dialogu Społecznego premier Mateusz Morawiecki.

-Plan będzie się odnosił do tego, jak dzisiaj zamrożone branże mogłyby funkcjonować, jak handel ma funkcjonować, jak planujemy przed Świętami zorganizować życie gospodarcze. Obecny poziom zakażeń wskazuje na to, że epidemia się stabilizuje, ale bynajmniej nie jest jeszcze opanowana - powiedział premier.

Zawierać ma on także spodziewane działania w kolejnych miesiącach przyszłego roku.

- Nasza wspólna odpowiedzialność polega dziś na tym, żeby po pierwsze rozpoznać trendy, także te związane z pandemią, ale też jak rynek będzie wyglądał po tym, jak zacznie się proces związany ze szczepionką - dodał premier. Zaznaczył także, że -Absolutnym priorytetem jest dla nas utrzymanie miejsc pracy, ale żeby to się działo, trzeba utrzymywać rynki i utrzymywać zbyt towarów.

Wicepremier Jarosław Gowin dodał z kolei - Plan będzie dosyć precyzyjnie rozpisany, z określonymi warunkami wchodzenia w poszczególne etapy. Może zawierać też elementy czasowego zwiększania obostrzeń w okresie poświątecznym, bo spodziewamy się, że w czasie Świąt i w okresie przedświątecznych zakupów skala zakażeń wzrośnie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *