COFFEE BREAK – ciacho z piachem by MAT. Hotele wciąż powstają. Z rozpędu

Galerie i knajpy pozamykane, mniejsze i większe dzieci nudzą się po domach, wszyscy zaczęli nawet odbierać telefony. I dobrze, bo w listopadzie, miesiącu wolności, jest o czym gadać, a spotkania w realu są dość skutecznie utrudnione, nawet dla hotelarzy.Jednym z moich ulubionych wierszy o tej porze roku był zawsze fragment „Kroniki Olsztyńskiej” Gałczyńskiego: „Oto widzisz, znowu idzie jesień / człowiek tylko leżałby i spał / załóżże swój szmaragdowy pierścień / blask zielony znowu będzie grał”. Tylko jak tu spać, skoro dookoła tyle się dzieje, pierścień (covidowy) się zacieśnia, a wiatr w szuwarach brzmi złowrogo? Choć może być oznaką zasadniczych zmian.

Bo czasy są pasjonujące, pełne nadziei, choć na razie mało zabawne. Parafrazując klasyka – widmo nieuniknionych zmian krąży po Europie… Wind of changes jest konieczny w każdej dziedzinie, a w turystyce i hotelarstwie nawet ekstrapilny. Pandemia przyczynia się do nowej percepcji świata, zmian wielu dogmatów i kanonów oraz sposobu na życie. A hotelarstwo jest hiperwrażliwe, uważne i zależne od tych trendów. Od kamienia łupanego, poprzez rolnictwo, industrializację, HR rekrutował konkretne zawody. Teraz większość tych zawodów wymiera, a rodzą się takie, za którymi rząd i szkolnictwo zupełnie nie nadążają. Które szkoły uczą takich zawodów jak: trendsetter, coolhunter, personal shopper, pielę [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *