Spółka „Sabała” z niemal 50% rentownością za ubiegły rok   WYNIKI RYNKOWE

Spółka "Sabała" z hotelem i restauracją przy Krupówkach, której współwłaścicielami są wiceminister Andrzej Gut-Mostowy i jego żona, opublikowała sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Wynika z niego, że przychód firmy wyniósł w 2019 roku 12,9 mln zł, natomiast zysk 6,1 mln zł.

Przychód spółki za ubiegły rok był nieco niższy niż w 2018, kiedy wyniósł blisko 13,2 mln zł, natomiast wypracowany zysk okazał się wyższy o 73 tys. zł niż w 2018. Spółka ta rokrocznie od 2016 roku generuje około 50 proc. zysk, przy przychodach wynoszących około 12 mln zł (w 2016 - 11 838 tys.; w 2017 - 12 113 tys.).

Jak wynika z danych KRS, spółka "Sabała" (właściciel hotelu oraz karczmy na Krupówkach) od początku działalności należała w 47 proc. do Andrzeja Gut-Mostowego, w 3 proc. do żony ministra Bożeny Gut-Mostowy, a w 50 proc. do wspólnika małżonków – Marka Furmana.

Sytuacja zmieniła się na początku tego roku. Wówczas Gut-Mostowy wszedł do rządu i objął stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie rozwoju, którym kieruje Jarosław Gowin. W oświadczeniu majątkowym z 14 stycznia podał, że posiada już nie 47 proc. a mniej niż 10 proc. udziałów w spółce. W oświadczeniu przesłanym "Rzeczpospolitej" twierdził, że większość posiadanego wkładu przekazał żonie.

Spółka prowadzi działalność w obszarach hotelarstwa i gastronomii. Należy do niej 3-gwiazdkowy hotel Sabała z 48 pokojami oraz regionalna karczma mieszcząca do 350 osób. Jak czytamy na stronie obiektu od dnia 08.12.2020 do odwołania hotel pozostaje zamknięty, nieczynna jest również restauracja.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *