Światły krok, hotele sieci Starwood Hotels & Resorts gaszą światła w poszanowaniu „Godziny dla Ziemi” 2010

W sobotę 27 Marca 2010 r.- Hotele Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz The Westin Warsaw i Le Meridien Bristol sprawią, że ich goście pogrążą się w mroku. Wszytko to jednak w szczytnym celu. Hotele sieci Starwood, działające w Polsce pod markami Sheraton, Westin i Le Meridien, zgaszą światła w związku z poparciem idei "Godziny dla Ziemi" - ogólnoświatowej akcji organizowanej przez WWF, mającej być potężnym, globalnym przekazem o świadomości potrzeb środowiska naturalnego i dbałości o naszą planetę. 


Dla podkreślenia troski o trwałośc środowiska naturalnego, hotele sieci Starwood w Polsce wykorzystają wszelkie możliwości oszczędności energii podczas "Godziny dla Ziemi". Między godziną 20:30 a 21:30 zgasnie oświetlenie zewnętrzne hoteli, zgasną też światła w mniej uczęszczanych częściach hoteli a restauracje i bary oświetlą świece. Goście hotelowi zostaną poprzez telewizyjne i telefoniczne informacje poproszeni o poszanowanie "Godziny dla Ziemi" w ich pokojach.  "Godzina dla Ziemi" zyskała wsparcie od sieci Starwood Hotels & Resorts na całym świecie.


W ubiegłym roku nieoświetlone hotele były jedną z wizerunkowych ikon "Godziny dla Ziemi". Ponad 130 hoteli sieci Starwood w Europie, Afryce i Bliskim Wschodzie uczestniczyło w "Godzinie dla Ziemi" z większym niż oczekiwane zaangażowaniem. "Godzina dla Ziemi"  pozwoliła nam być częścią największego, światowego wydarzenia w walce ze zmianami klimatycznymi.


Dała nam i naszym gościom także szansę pokazania jak z pozoru błahe, codzienne czynności są ważne dla oszczędzania energii i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych" - powiedział Thomas Schoen, Dyrektor Generalny Starwood Hotels & Resorts w Polsce. Hotele sieci Starwood w Polsce zaangażowały się także w organizację dodatkowych atrakcji towarzyszących "Godzinie dla Ziemi" - publiczne zapalanie świec, koncerty "unplugged" czy przyjmowanie gości specjalnymi, zielonymi koktajlami - to tylko niektóre z tych działań.


Źródło: Press Release

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.