NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels z 311 pokojami zapowiada otwarcie 18 stycznia   OTWARCIA

NYX Hotel by Leonardo Hotels z 331 pokojami w kompleksie Varso Place przy Dworcu Centralnym otwarty zostanie 18 stycznia. Będzie to ósmy hotel otwarty w Warszawie od wybuchu pandemii. Łącznie oferują one ponad 1,5 tys. pokoi, a do otwarcia przygotowany jest kolejny - Tulip Residence z ok. 100 pokojami w sąsiedztwie Stadionu Narodowego i druga część Arche Poloneza z 250 pokojami.

NYX Hotel by Leonardo Hotels zaoferuje resturację i bar na parterze, pięć sal konferencyjnych, które będzie można łączyć ze sobą, utrzymaną w stylu retro salę gier, studio fitness, a na dachu 19-piętrowego budynku bar z daniami barbecue i szeroką ofertą napojów. NYX Hotel Warsaw ma oddawać ducha Warszawy i ożywiać go poprzez street art oraz sztukę współczesną. Jak informuje hotel: „W tym kontekście ważna jest współpraca projektantów wnętrz NYX Hotel Warsaw ze wschodzącymi, lokalnymi artystami, których dzieła zostały umiejętnie wystawione w przestrzeniach wspólnych hotelu przez miejscowych kuratorów”.

Nazwa NYX pochodzi od imienia greckiej bogini nocy. Obecnie pod tą marką działa siedem hoteli. Sieć Leonardo Hotels z centralą w Berlinie, należąca do izraelskiej Fattal Group, posiada już w Warszawie hotel Leonardo Royal przy ul. Grzybowskiej, działający podobnie jak nowy obiekt na podstawie umowy dzierżawy. Łącznie grupa ma ok. 220 hoteli z 42 tys. pokojami w 19 krajach. Portfolio grupy obejmuje marki: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Jurys Inn, Apollo Hotels oraz Herods.

– W stolicy mamy już ugruntowaną pozycję dzięki naszemu pierwszemu hotelowi Leonardo Royal Warsaw. Jesteśmy przekonani, że z naszą marką lifestyle'ową NYX Hotels by Leonardo Hotels szybko stworzymy kolejny cel podróży dla każdego, kto ceni sobie indywidualny styl życia. W czasach, gdy inwestycje w Europie są z reguły odkładane na dalszy plan, podobnie jak działania artystyczne, nasz nowy hotel wniesie także do lokalnej społeczności wartość o charakterze ekonomicznym – mówi Yoram Biton, dyrektor zarządzający Leonardo Hotels Central Europe. 

NYX Hotel by Leonardo Hotels znajduje się na terenie inwestycji Varso Place, w sąsiedztwie wieżowca Varso Tower - zaprojektowanego przez studio Foster + Partners. Po ukończeniu, 310-metrowy drapacz chmur będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *