Policyjne kontrole w hotelach   KORONAWIRUS

Będą wzmożone kontrole w hotelach, na kwaterach i w innych miejscach oferujących noclegi. Mają ruszyć od razu 28 grudnia, czyli w dniu wprowadzenia nowych ograniczeń - ustalili reporterzy RMF FM.

Kontrole mają wyglądać na dwa sposoby. Po pierwsze policjanci razem z inspektorami Sanepidu będą sprawdzać jak działają hotele i czy poza medykami, oraz pacjentami, zameldowani są inni goście. Natomiast w przypadku obiektów działających poza obowiązującym systemem, wprowadzony ma zostać bardziej zaawansowany system kontroli. Po 28 grudnia policjanci i inspektorzy mają wchodzić na internetowe portale turystyczne i sprawdzać jakie oferty noclegowe są tam oferowane, następnie będą dzwonić do tych obiektów, próbując zameldować się tam jako turyści. Jeżeli okaże się, że właściciel obiektu się zgodzi, to dostanie karę.

-W odniesieniu do policji to jest mandat 500 złotowy, kary w przypadku inspekcji sanitarnej do 30 tys. zł - komentuje cytowany przez radio Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *