PHH prostuje nieprawdziwe informacje jakie pojawiły się w mediach

Polski Holding Hotelowy wystąpił do "Dziennika Gazety Prawnej" z żądaniem publikacji sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w artykule „Hotele idą z państwem do sądu”.

fot. Adobe Stock

Jak czytamy w treści sprostowania:

"Nieprawdziwe są informacje/tezy zawarte w wypowiedzi Pana Adama Latka, właściciela firmy Latek Hotels i członka zarządu Polskiej Izby Hotelarstwa zacytowane w artykule: To będzie też czas skupu obiektów przez Polski Holding Hotelowy, który będzie je zamieniał na izolatoria lub zarządzał w imieniu właściciela z prawem pierwokupu. Szczególnie że został zasilony przez Polski Fundusz Rozwoju kwotą 300 mln zł na tego rodzaju inwestycje.

Nieprawdziwe są również informacje, które pojawiają się w publikacji zaraz po cytowanych zdaniach Pana Latka i mogą być zrozumiane jako kontynuacja jego wypowiedzi, o treści: Pierwsze przypadki skupowania obiektów przez PHH już mają miejsce. W ręce holdingu trafiły hotele Wieniawa we Wrocławiu, czy Lech w Poznaniu, a warszawski Regent jest przezeń zarządzany. Zdaniem ekspertów decyzja rządu to przyspieszenie nacjonalizacji branży.

Celem powstania Polskiego Holdingu Hotelowego jest konsolidacja obiektów hotelowych spółek Skarbu Państwa i poprawa ich rentowności. Nigdy celem PHH nie było skupowanie jakichkolwiek obiektów hotelowych, również prywatnych. PHH nigdy też nie został zasilony kwotą 300 mln zł od Polskiego Funduszu Rozwoju. Nasza grupa hotelowa jest traktowana jak wszystkie inne podmioty i na tych samych zasadach, jak inni przedsiębiorcy, również hotelowi, oczekuje do końca roku na decyzję, dzięki której będzie mogła skorzystać z pomocy rządowego programu tarczy finansowej. "

Jak czytamy w dodatkowym oświadczeniu wystosowanym przez PHH:

Nieprawdziwe są także informacje jakoby środki na zakup Regent Warsaw Hotel przeznaczył Polski Fundusz Rozwoju. Stanowczo podkreślamy, że zakup hotelu Regent nie ma nic wspólnego z pojawiającymi się fake newsami o wykorzystywaniu pandemii do przejmowania obiektów hotelowych. Transakcja ta zostanie sfinansowana ze środków własnych PHH i Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) oraz kredytu bankowego. Kolejna nieprawdziwa informacja dotyczy Hotelu Wieniawa we Wrocławiu. Ten obiekt zawsze należał do Skarbu Państwa i w ramach konsolidacji został przekazany w 2019 r. do PHH. Jeśli chodzi o sugerowanie przejęcia Hotelu Lech w Poznaniu, to informujemy, że PHH nie zna tego obiektu, nigdy takiego przejęcia nie dokonał i nie ma takich planów.

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie bezkrytycznym powoływaniem się na niesprawdzone informacje publikowane przez niektóre media, zwłaszcza dotyczące tak ważnego tematu, jakim jest sytuacja w branży hotelarskiej w czasie trwającej pandemii COVID-19. Jest to tym bardziej  przykre, że często są to również głosy hotelarzy, którzy są jednymi z nas – hotelarzami, przez co swoimi nieprawdziwymi wypowiedziami stawiają w niekorzystnym świetle miejsce pracy swoich kolegów. Jest to dla nas zupełnie niezrozumiałe, tym bardziej, że pracownicy Polskiego Holdingu Hotelowego od początku trwania pandemii wkładają ciężką pracę w walkę z COVID-19 i przetrwanie branży. Warto chociażby przypomnieć, że PHH jako pierwszy w kraju udostępniał swoje obiekty na hotele dla medyków i izolatoria, stworzył Fundację Hotele dla Medyków, cały czas wspiera małych pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, a także infolinię NFZ i GIS.

Podkreślamy, że cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.  Jesteśmy dla Państwa transparentni i cały czas na bieżąco informujemy o naszych działaniach.  Wyczerpująco odpowiemy na każde pytanie dotyczące bieżącej działalności PHH i dalszej strategii rozwoju naszej grupy hotelowej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *