Policja z sanepidem kontrolują hotele w całej Polsce   KORONAWIRUS

Policja i sanepid prowadzą zmasowane kontrole hoteli i pensjonatów pod kątem przestrzegania obostrzeń. Dotąd tylko w kilku przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

Służby w ostatnich dniach skontrolowały 226 podhalańskich obiektów. Nie wystawiono póki co mandatów. W trzech przypadkach stwierdzono jednak nieprawidłowości, które objęte zostaną postępowaniem wyjaśniającym.

Podobne kontrole odbywają się m.in. w województwie zachodniopomorskim. W okresie świąteczno-noworocznym przeprowadzono tam 259 kontroli hoteli, pensjonatów i obiektów świadczących usługi noclegowe. Jak podaje lokalna prasa nie wystawiono mandatów, ani pouczeń. Większość obiektów była zamknięta, a te które były otwarte nie przyjmowały gości.

Wcześniej nieprawidłowości stwierdzono w Mielnie, gdzie grupa turystów wynajęła domki z zamiarem spędzenia wspólnego sylwestra. Mundurowi wylegitymowali ponad 30 osób i sporządzili stosowną dokumentację, która zostanie przekazana do Powiatowej  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem hotele do 17 stycznia mogą przyjmować nielicznych gości ujętych jako „wyjątki". Należą do nich m.in. medycy, politycy, załogi samolotów, kierowcy transportu drogowego czy pacjenci i ich opiekunowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *