Od 7 proc. w Krakowie do 14 proc. we Wrocławiu, czyli podsumowanie grudnia   ANALIZY I RAPORTY

Grudzień był kolejnym miesiącem z rzędu, kiedy hotele w Polsce uzyskiwały od kilku do zaledwie kilkunastu procent obłożenia. Przypomnijmy, że działalność hoteli do 28 grudnia była dozwolona tylko dla pobytów zawodowych, a posiłki musiały być dostarczane bezpośrednio do pokoi.

STR podsumował grudzień w największych polskich miastach, tym samym zamykając ten najgorszy w historii hotelarstwa rok, który podsumujemy szczegółowo w najnowszym wydaniu "Hotelarza".

Tradycyjnie już najwyższe, choć wciąż przerażająco niskie obłożenie w grudniu uzyskiwały hotele we Wrocławiu (14,3 proc.), Poznaniu i Warszawie (12,4 proc.), Trójmieście (11,6 proc.) i Krakowie (7,1 proc.)

Najwyższy ADR odnotowały hotele w Warszawie (221,7 zł), Trójmieście (221,2 zł), Poznaniu (197 zł), Wrocławiu (196,6 zł) i Krakowie (187,7 zł).

Co warte zauważenia, ADR był wyraźnie niższy niż przed rokiem, od spadku o 34 proc. w Krakowie, 28 proc. w Warszawie, 25 proc. we Wrocławiu, 19 proc. w Trójmieście i Poznaniu.

Szczegółowa analiza dotycząca (fatalnych) wyników hoteli w 2020 roku w najbliższym wydaniu miesięcznika "Hotelarz".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *