Uroczyste otwarcie “angelo” w Katowicach

Po otwarciu podwoi hotelowych przed pierwszymi gośćmi na początku marca, deweloperzy Warimpex i UBM oraz operator hotelarski Vienna International, oficjalnie świętowali otwarcie nowego hotelu pod marką "angelo" w Katowicach, ważnym ośrodku przemysłu i handlu w Polsce. Hotel oferuje łącznie 203 pokoje i osiem sal konferencyjnych i został specjalnie zaprojektowany z myślą o potrzebach gości odbywających podróże służbowe po regionie.

 

- Nawet w trudnych czasach Polska była silnym rynkiem. Ten czynnik odegrał kluczową rolę przy podejmowaniu strategicznej decyzji o tym, aby nadal koncentrować się na polskim rynku - powiedział prezes Franz Jurkowitsch na temat najsilniejszego rynku spółki Warimpex. - Po tym jak marka „angelo” sprawdziła się w Pradze, Bukareszcie, Monachium, Pilźnie i Jekaterynburgu, jestem przekonany, że czterogwiazdkowy hotel w stylu „design” w Katowicach także odniesie sukces.

 

- Nowy hotel marki "angelo" w Katowicach to typowa inwestycja antycykliczna. Budowę rozpoczęliśmy w czasie kryzysu na rynku nieruchomości, a obecnie gospodarka odbija się od dna. Idealne wyczucie czasu. Jesteśmy przekonani, że w ciągu kilku lat Katowice bardzo się rozwiną - mówi prezes UBM, Karl Bier. Przy populacji rzędu 340 tysięcy, jest to jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych w Polsce. Zwłaszcza na przestrzeni ostatnich kilku lat Katowice demonstrowały otwartość na zmiany i miały szeroką ofertę kulturalną. Geograficzna i kulturalna różnorodność obszaru sąsiadującego z Katowicami sprawia, iż miasto jest bardzo atrakcyjne dla gości z całego świata. Pod względem dynamiki rozwoju rynek hotelowy w Katowicach plasuje się w czołówce w Polsce, a nowy hotel "angelo" ze swym nowoczesnym wyglądem z pewnością wniesie powiew świeżości do miasta. Miasto leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków w Europie, a będąc centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, stanowi potężny motor napędzający rozwój gospodarki. Jako najbardziej uprzemysłowiony region w Polsce, Górny Śląsk ma wyjątkowy potencjał gospodarczy dla inwestorów zagranicznych. Jest to także obszar o najwyższym stopniu zaludnienia w kraju (4,7 mln mieszkańców).

 

"Budując ten 4-gwiazdkowy hotel, zaoferowaliśmy naszym gościom i osobom podróżującym w celach służbowych produkt sprawdzony w wielu krajach. Po raz pierwszy także w śląskim mieście Katowice w Polsce, które dzięki swemu dynamicznemu rozwojowi gospodarczemu obiecuje stałe obłożenie hotelu," Rudolf Tucek, prezes Vienna International Hotelmanagement AG, spogląda w przyszłość z optymizmem.

 

W samym sercu biznesowego centrum znajduje się właśnie otwarty 4-gwiazdkowy hotel angelo. Ten biznesowo-konferencyjny hotel z 203 pokojami i piętrem executive dysponuje także 17 apartamentami wyposażonymi w aneksy kuchenne, przystosowanymi do dłuższych pobytów. Ponadto uwagę przykuwają także pomieszczenia konferencyjne o powierzchni 980 m², obejmujące osiem niezwykle jasnych sal spotkań oraz dużą salę konferencyjną na 300 osób. Wszystko to sprawia, że hotel oferuje największą powierzchnię konferencyjną w Katowicach. Na tych, którzy po męczącym dniu pragną się zregenerować przy odrobinie ruchu, a następnie zrelaksować w saunie, czeka idealne do tego celu przystosowane studio fitness, wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia kardio.

 

Z uwagi na swoje położenie i specjalny serwis nowy hotel stanowi interesującą ofertę głównie dla osób podróżujących służbowo, ale jest również doskonale przygotowany także na potrzeby turystki miejskiej i kulturalnej.

 

Wyjątkowa koncepcja hoteli designerskich marki angelo polega na świeżości i nowoczesności panującego w nich klimatu, dopełnionego doskonale dobraną kolorystyką i formami, stanowiącymi zaproszenie zarówno do pracy jak i do wypoczynku. Koncepcja designerska przewiduje mieszaninę intensywnych odcieni czerni, koralowego i żółtego, podkreślanych przez meble i akcesoria z Dalekiego Wschodu.


Źródło: Informacja Prasowa

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.