GDAŃSK: w planach dwa kolejne hotele sieciowe

Wnioski o pozwolenie na budowę dwóch hoteli, które działać mają pod globalnymi markami, złożyli inwestorzy projektów przy ul. Sienna Grobla oraz przy lotnisku w Gdańsku.Spółka Occidens planuje wybudować obiekt dewelopersko-hotelarski, jak informuje, „dla prestiżowego operatora sieciowego” w inwestycji Fort Motlava. Powstanie tu obiekt hotelowy o powierzchni ok. 8,4 tys. m kw. ze 153 pokojami, salą konferencyjną na 380 osób, restauracją, sky barem, zespołem SPA/fitness i basenem. Za projekt odpowiada gdyńska pracownia Kwadrat. Prezesem spółki Occidens jest Wojciech Sypniewski, którego inna spółka RAM Invest planuje z kolei budowę 4-gwiazdkowego hotelu Diament ze 150 pokojami przy Podwalu Przedmiejskim w centrum Gdańska.

Wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowo-usługowego złożyła też spółka Gdańsk Airport Hotel, której prezesem jest Rafał Abramczyk, zarządzający firmą hotelAG. hotelAG jest m.in. operatorem hotelu Four Points by Sheraton w Warszawie. Jak informuje na swojej stronie, nowy projekt powstaje we współpracy z międzynarodową siecią hotelową. Otwarcie planowane jest w 2022 r. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia JSK Architekci

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *